Lielākā daļa iedzīvotāju savu veselības stāvokli raksturo ar vārdiem – ”varētu būt labāks”

0 komentāri

“Varētu būt labāks” – tā savu veselības stāvokli raksturo lielākā daļa jeb 42% respondentu portāla Skaties.lv aptaujā.

Aptaujā kopumā piedalījās vairāk nekā tūkstoš cilvēku, un tā tika veikta ar interneta starpniecību – portālā Draugiem.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr 25% aptaujāto savu veselības stāvokli vērtē kā ”labu”, vien 12%, atbildot uz jautājumu ”Kā vērtējat savu veselības stāvokli?”, norādīja – ”ļoti labs”.

Tikmēr tikpat daudz cilvēku jeb 13% atbildēja, ka savu veselības stāvokli vērtē kā ”sliktu”, bet vēl 8% sacīja, ka par to nedomā.

Jānorāda, ka skeptiskākas par savu veselības stāvokli ir sievietes. Kopumā 47% aptaujāto atbildēja, ka viņu veselības stāvoklis ”varētu būt labāks”, kamēr tādu pašu atbildi sniedza 37% vīriešu. Lielāks vīriešu īpatsvars pauda, ka viņu veselības stāvoklis ir ”labs” – 27%. Tikmēr vien 23% sieviešu ir tādās pašās domās par savu veselības stāvokli. Tāpat 18% vīriešu savu veselības stāvokli vērtā kā ”ļoti labu”, un tādu pašu atbildi snieguši vien 7% aptaujāto sieviešu. 14% sieviešu domā, ka viņu veselības stāvoklis ir slikts. Savukārt kā sliktu savu veselību vērtē nedaudz mazāks īpatsvars – 11% – vīriešu.

Cilvēki nereti neiet pie ārsta naudas trūkuma dēļ

Ir daļa pacientu, kuri vizītē pie ārsta netiek darba dēļ, ir tādi, kuri tajā laikā ir aizbraukuši no valsts, bet nereti ir gadījumi, kad diemžēl pacientu uzveikusi slimība un viņš savu rindu nav sagaidījis, stāsta Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja Māra Epermane.

”Iemesli dažādi – nepaspēju paņemt nosūtījumu no ģimenes ārsta, nevaru atbraukt – man ir darbs, pamainījušies apstākļi mājās, cilvēki nemin, bet principā var noprast, ka nav naudas,” atzīst Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas Informācijas centra vadītāja Larisa Kirsone.

Vairāk lasi un skaties šeit!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas