Lieka naudas tērēšana! – tā par jaunajiem personas kodiem domā cilvēki

7 komentāri

Izmaiņas Latvijas iedzīvotāju personas kodos plānotas, lai izvairītos no diskriminācijas vecuma dēļ. Taču vairums aptaujāto cilvēku reformu uzskata par bezjēdzīgu un lieku valsts naudas tērēšanu, noskaidroja TV3 Ziņas.

Daži aptaujātie iedzīvotāji likumprojektam saskata citu, slēptu mērķi – iegūt informāciju par ārvalstīs strādājošo Latvijas iedzīvotāju ienākumiem un nomaksātiem nodokļiem.

Jau ziņojām, ka izmaiņas Iedzīvotāju reģistra likumā paredz, – sākot no 2017. gada visiem jaundzimušajiem personas koda abas daļas veidosies no nejaušiem skaitļiem. Taču arī vecā tipa personas kodu īpašnieku paši varēs prasīt kodu nomainīt, ja to vēlēsies. Personas koda pirmā daļa vairs nesastāvētu no dzimšanas datiem, bet sešu ciparu virknes, kas sākas ar 3 2.  TV 3 ziņu aptaujātie iedzīvotāji neizprot – kāpēc šādas izmaiņas vajadzīgas.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) skaidro, ka, atsakoties no dzimšanas datiem personas kodā, Latvija ņem piemēru no Šveices, Nīderlandes un arī ASV. Taču – lai arī personas kodā norādes uz vecumu vairs nebūs, dzimšanas dati būs nodrukāti citā pases lappusē. Reformas ieviešana valstij izmaksās vairāk nekā 60 tūkstošus eiro, bet sistēmas uzturēšana – 10 tūkstošus eiro ik gadu.

Skaties video:

7 komentāri

TOP komentāri

 • Laila Mincāne
  +4

  Laila Mincāne

  Tas, manuprāt, ir pilnīgi lieki. Man, piemēram, nerodas diskomforts, ja kāds redz manu vecumu. Ja cilvēkam ir kompleksi, tad cita runa...

  30.07.2015 07:00

 • anitanita
  +4

  anitanita

  un kur ir aizbildinā'sanās, ka valstij nav naudas ? tērējam pa labi un pa kreisi, neticu šai valdībai, dzīvojam vienos melos un tautas mānīšanā....

  30.07.2015 06:42

 • agnese
  +4

  agnese

  SUPER!!!!!!!!!!!!!! Esam bagātākā valsts un varam tērēt kā gribam un kad esam nepilngadīgi varam gadus uz priekšu virzīt un, kad kļūstam vecāki jaunākus padarīt varam ,,,,,,,,Izdomas mums netrūkst!!!!!

  30.07.2015 06:00

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas