Liegs smēķēt bērna klātbūtnē, uz balkoniem un kāpņutelpās

1 komentārs

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus par smēķēšanu, kas nosaka virkni aizliegumu. Piemēram, smēķēt bērna klātbūtnē, uz balkoniem un kāpņutelpās.

Saeima likumā noteikusi vispārēju principu, ka smēķēšana citas personas klātbūtnē ir aizliegta, ja cita persona pret to iebilst, informēja parlamenta Preses dienestā.

Deputāti atbalstīja arī jaunu smēķēšanas definīciju, iekļaujot tajā elektronisko cigarešu smēķēšanu, tādējādi smēķēšanas ierobežojumi attieksies arī uz elektroniskajām cigaretēm.

Likums paredz virkni jaunu smēķēšanas ierobežojumu – smēķēšanas aizliegums tiks attiecināts arī uz ārstniecības iestāžu, sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūciju, ieslodzījuma vietu lietošanā esošām teritorijām, kā arī uz daudzdzīvokļu dzīvojamo māju balkoniem un lodžijām, ja kādam no mājas iedzīvotājiem būs pamatoti iebildumi. Savukārt aizliegums smēķēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kāpņutelpās, gaiteņos un citās koplietošanas telpās netiks papildināts ar normu, ka smēķēt nedrīkst arī tuvāk par 10 metriem no šo māju ieejām, ārējām kāpnēm vai lieveņiem, kā tas bija iecerēts iepriekš. Galīgajā lasījumā šis ierobežojums netika atbalstīts.

Smēķēt būs aizliegts arī bērna klātbūtnē, kā arī jebkurā citā šajā likumā neminētā publiskā vietā citas personas klātbūtnē, ja viņa pret to iebilst.

Personām no 18 līdz 25 gadiem, iegādājoties tabakas izstrādājumus, būs pienākums bez uzaicinājuma uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Līdzīga kārtība noteikta, personām līdz 25 gadu vecumam iegādājoties alkoholiskos dzērienus.

Trešajā lasījumā ir svītrots iepriekš atbalstītais priekšlikums līdz 21 gadam pacelt vecuma slieksni cigarešu pirkšanai. Šāds solis nebija līdz galam pārdomāts, jo smēķēt mūsu valstī drīkst no 18 gadu vecuma, līdz ar to liegums pirkt cigaretes līdz 21 gada vecumam nav loģisks, skaidro Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča (ZZS). Turklāt pret šādu normu iebilda mazumtirgotāju pārstāvji, uzsverot, ka tas apgrūtinātu veikalnieku darbu un radītu sajukumu, jo alkoholu drīkstētu pirkt no 18 gadiem, bet cigaretes – no 21, skaidro komisijas vadītāja.

Tabakas izstrādājumu tirdzniecība līdztekus jau iepriekšējiem ierobežojumiem būs aizliegta internetā (izmantojot distances līgumu), kā arī valsts un pašvaldību iestāžu telpās un teritorijās, izņemot Nacionālos bruņotos spēkus un ieslodzījuma vietas, kur ievietoti pilngadīgie ieslodzītie.

Tirdzniecības aizliegums attieksies arī uz sociālās aprūpes, ārstniecības un izglītības iestāžu telpām, tajā skaitā izglītības iestāžu dienesta viesnīcu telpām, kā arī šo iestāžu lietošanā esošajām teritorijām.

Jaunajiem tabakas tirdzniecības ierobežojumiem noteikts pārejas periods – tie stāsies spēkā 2016. gada 1. janvārī, bet pārējās likuma grozījumos iekļautās normas stāsies spēkā parastā kārtībā – 14. dienā pēc likuma izsludināšanas.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Anonīms
    0

    Anonīms

    Jautājums par smēķēšanu kāpņutelpās. Rīgas daudzdzīvokļu mājas kāpņutelpā kaimiņiene smēķē. Uz lūgumu pārtraukt to darīt, jo cigarešu dūmu smaka ir jūtama pat dzīvokļos, viņa tikai piekrītoši pamāj, bet tāpat turpina to darīt. Vai šādos gadījumos var saukt policiju un kādas būs sekas smēķētājam?

    27.07.2015 18:12

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas