Līdzsvarotie tarifi ir taisnīgākais risinājums, norāda SPRK padomes priekšēdētājs

0 komentāri

No 1. augusta mainīsies elektroenerģijas sadales tarifs. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi akciju sabiedrības Sadales tīkls pieprasījumu par izmaiņām cenrādī.

Līdz ar to par elektrību maksāt vairāk nāksies tām mājsaimniecībām, kuru patēriņš ir nulle vai nedaudz virs tās. Respektīvi – par elektrību vasarnīcās, lauku mājās vai arī dzīvokļos, kur to iemītnieki uzturas reti.  Tiek lēsts, ka tādu Latvijā ir ap 120 tūkstošiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdz ar izmaiņām paredzēts ieviest fiksētu mēneša maksu 1,24 eiro apmērā, kas kopā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) veido 1,50 eiro – neatkarīgi no patērētā apjoma. Tādējādi izmaiņas šādā apmērā izjutīs tie, kuru patēriņš ir nulle vai tuvu tam. Tiem, kas patērē līdz 50 kilovatsundām, rēķins pieaugs par 62 centiem (bez PVN), savukārt ar patēriņu 100 kilovatstundas mēnesī sadārdzinājums veidos vienu centu (bez PVN). Visiem pārējiem rēķins gluži otrādi – samazināsies.

Šīs izmaiņas attiecas uz mājsaimniecībām ar vienfāzes pieslēgumu. Trīsfāžu pieslēguma izmaiņas ir atšķirīgas.

Foto

Video: SPRK padomes priekšsēdētājs Roberts Irklis komentē izmaiņas

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas