Līdz 2020. gadam sabiedrībā plāno integrēt divus tūkstošus cilvēku ar garīgiem traucējumiem

0 komentāri
Līdz 2020. gadam sabiedrībā plāno integrēt divus tūkstošus cilvēku ar garīgiem traucējumiem
Foto: LETA

Valstī ir uzsākts process, kas ļautu cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem iziet sabiedrībā. Līdz 2020. gadam sabiedrībā jāintegrē vairāk nekā divi tūkstoši invalīdu, no kuriem liela daļa patlaban dzīvo pansionātos. Tiek cerēts, ka nākotnē dzīvesvietas šiem cilvēkiem nodrošinās pašvaldības, bet par darbavietām parūpēsies valsts un Eiropas fondi.

Šonedēļ valdībā tika apstiprināti pirmie noteikumi, kas paredz cilvēkiem ar smagu invaliditāti un intelektuālas attīstības traucējumiem mācīt iegūt darba prasmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Prasmju sertifikācija vislabāk būtu attiecināma uz cilvēkiem ar intelektuālas attīstības traucējumiem, kuri, kā mēs zinām, sava veselības stāvokļa dēļ tīri objektīvi nevar darīt visus darbus. Piemēram, cilvēks nevar izmācīties par pavāru, taču var apgūt prasmi, piemēram, vārīt kafiju,” stāsta Aldis Dūdiņš, LM Sociālo pakalpojumu departamenta direktors.

Pilotprojektā tiks iesaistīti 100 cilvēki. Pēc tam attiecīgais regulējums arī tiks iestrādāts likumos.

Pašlaik Latvijā ir 92 tūkstoši cilvēku ar diagnozēm, kas saistītas ar garīgiem traucējumiem. No tiem patlaban seši tūkstoši dzīvo pansionātos.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas