Līdz 2020. gadam sabiedrībā plāno integrēt divus tūkstošus cilvēku ar garīgiem traucējumiem

0 komentāri

Valstī ir uzsākts process, kas ļautu cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem iziet sabiedrībā. Līdz 2020. gadam sabiedrībā jāintegrē vairāk nekā divi tūkstoši invalīdu, no kuriem liela daļa patlaban dzīvo pansionātos. Tiek cerēts, ka nākotnē dzīvesvietas šiem cilvēkiem nodrošinās pašvaldības, bet par darbavietām parūpēsies valsts un Eiropas fondi.

Šonedēļ valdībā tika apstiprināti pirmie noteikumi, kas paredz cilvēkiem ar smagu invaliditāti un intelektuālas attīstības traucējumiem mācīt iegūt darba prasmes.

“Prasmju sertifikācija vislabāk būtu attiecināma uz cilvēkiem ar intelektuālas attīstības traucējumiem, kuri, kā mēs zinām, sava veselības stāvokļa dēļ tīri objektīvi nevar darīt visus darbus. Piemēram, cilvēks nevar izmācīties par pavāru, taču var apgūt prasmi, piemēram, vārīt kafiju,” stāsta Aldis Dūdiņš, LM Sociālo pakalpojumu departamenta direktors.

Pilotprojektā tiks iesaistīti 100 cilvēki. Pēc tam attiecīgais regulējums arī tiks iestrādāts likumos.

Pašlaik Latvijā ir 92 tūkstoši cilvēku ar diagnozēm, kas saistītas ar garīgiem traucējumiem. No tiem patlaban seši tūkstoši dzīvo pansionātos.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas