Libānieša sieva latviete stāsta par dzīvi Beirūtā kopš bēgļu krīzes sākuma

8 komentāri

Krista ar savu vīru – libānieti – iepazinās studējot Čehijā. Mīlestība no pirmā acu skatiena, laulība, trīs bērni, dzīvesvieta Beirutā. Pārcelties no Latvijas uz tālo austrumu zemi nav bijis grūti, jo vīra ģimene bijusi ļoti pretimnākoša un atbalstījusi viņa izvēli.

Krista atzīst, ka situācija kopš bēgļu krīzes ir kļuvusi dramatiskāka – nabadzībā nonākušie sīrieši ubago uz ielām, bērniem nav pieejama izglītība – skolas ir par maksu. Turklāt valsts nesniedz bēgļiem nekādu sociālo palīdzību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bēgļi ir tikai viena no kopējā haosa sastāvdaļām. Beirutā regulāri pārtrūkst elektrības padeve.

No Latvijas Kristai visvairāk pietrūkst tieši svaigā gaisa. Beirūtas ielās valda smacīgi izplūdes gāzu mākoņi. Uz ielām, pludmalēs un ceļmalās mētājas atkritumu kaudzes. Tomēr, par spīti šīm nebūšanām, Krista Libānu ir iemīlējusi. Ciešās ģimeņu saites, rūpes par radiniekiem, sirsnīgās attiecības liek šeit justies droši un labi.

Ja nu pēkšņi Libānā situācija mainās, Kristai ir drošības spilvens – apziņa, ka viņa jebkurā brīdī var atgriezties Latvijā. Tomēr nākotni sev un saviem bērniem viņa redz tieši šajā mazajā,
No Latvijas Kristai visvairāk pietrūkst tieši svaigā gaisa. Beirūtas ielās valda smacīgi izplūdes gāzu mākoņi. Uz ielām, pludmalēs un ceļmalās mētājas atkritumu kaudzes.

Tomēr, par spīti šīm nebūšanām, Krista Libānu ir iemīlējusi. Ciešās ģimeņu saites, rūpes par radiniekiem, sirsnīgās attiecības liek šeit justies droši un labi.

Ja nu pēkšņi Libānā situācija mainās, Kristai ir drošības spilvens – apziņa, ka viņa jebkurā brīdī var atgriezties Latvijā. Tomēr nākotni sev un saviem bērniem viņa redz tieši šajā mazajā, pārsteidzošajā un kontrastu pilnajā arābu valstī.

Skaties foto un video!

8 komentāri

TOP komentāri

 • gļuks
  +4

  gļuks

  Kāds tekstu arī pārlasīja, pirms publicēšanas?

  28.11.2015 22:33

 • AA.
  +3

  AA.

  Ļoti jauka sieviete šķiet, lai viņai veicas, un, lai sanāk apciemot Latviju, cik bieži vien vēlas!
  Tur noteikti dzīve ir labāka un drošāka, te nīdēju bari visādi mēdz ķengāties.

  Par rakstīto tekstu - vienkārši kauns.

  29.11.2015 23:46

 • LV
  +3

  LV

  Tukša,absolūti neko neizsakoša intervija!!!

  29.11.2015 11:11

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas