Leģionārs: Toreiz mēs cīnījāmies, lai neatkārtotos okupācija

2 komentāri

“Toreiz mēs cīnījāmies, lai krievi nenāktu Latvijā atkal, lai neatkārtotos okupācija, kas bija 1939. un 1940. gadā. Tas bija galvenais. Daudzi runā, ka mēs cīnījāmies par neatkarīgu Latviju, tā arī bija, bet tas bija tālāks sapnis. Pirmais solis – lai krievi nenāktu pie mums,” atmiņās dalās vairāk nekā 90 gadus vecais leģionārs Visvaldis Brinkmanis, kurš karoja 19. divīzijas artilērijas pulkā, kad viņam bija 19 gadu.

“Mēs te redzam, ka, pateicoties mūsu politiķiem, viņi sanākuši masveidīgi, saņēmuši pilsoņu tiesības. Tagad tie Saskaņas deputāti ir no tiem ienākušajiem krieviem, kuriem politiķi iedevuši pilsoņu tiesības,” savos uzskatos dalās V. Brinkmanis.

Jautāts, ko V. Brinkmanis domā par pašreizējiem notikumiem pasaulē, leģionārs pauda, ka “pašreiz notiek interesanti notikumi”. “Mēs jau nezinām, kas ir ar to Putinu. Notikumi ir interesanti, un man ir klusa cerība, ka Krievijas impērija sabruks. Visas impērijas savā laikā ir sabrukušas, arī Romas impērija, es domāju Krievijas impērija arī nav mūžīga,” tā pauda bijušais leģionārs.

Skaties video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • roberts
  0

  roberts

  pie sienas tevi fašitu pakaļlaizītaj !

  16.03.2015 18:19

 • Maruta Cīrule( Stelmaka)
  0

  Maruta Cīrule( Stelmaka)

  Vai godātais Brinkmaņa kuņgs nav mežabrāļa Egīla Brinkmaņa ,kuram Broņislava Martuževa veltīja dziesmu "Pacel glāzi priekam!"radinieks? Šo dziesmu "Dzintara dziesmu" aptaujas finālā dziedās "Baltie lāči". Nedz "Nekropolē", nedz grāmatā- fotoalbūmā "Nezināmais karš. Latviešu nacionālo partizānu cīņas pret padomju okupantiem 1944-1956" par Brinkmani neko neatradu.Gribētos ko vairāk uzzināt par viņa īso mūžu,cīņām un bojāeju.

  16.03.2015 17:10

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas