Laukos katra otrā mājsaimniecība uzskatāma par trūcīgu

10 komentāri

Latvijas laukos katra otrā mājsaimniecība uzskatāma par trūcīgu, un tur vidēji uz vienu cilvēku mājsaimniecībā tērēti 250 eiro mēnesī, pilsētās – vidēji 323 eiro, bet Rīgā – 377 eiro, informē Centrālā statistikas pārvalde.

299 eiro mēnesī uz vienu cilvēku mājsaimniecībā, šāda summa vidēji valstī tērēta pērn.
Trekno gadu izdevumu līmeni šie skaitļi vēl nesasniedz. 2014. gadā cilvēki tērējuši pat mazāk nekā pirms gada.

Tikai rīdzinieku mājsaimniecībās izdevumi pieauga. Pērn mazāk tērēts pārtikai, transportam, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakai, nav spēts nomaksāt visus komunālos maksājumus. Toties būtiski auguši tēriņa atpūtai un kultūras pasākumiem, mājokļa iekārtošanai, restorānu, kafejnīcu un viesnīcu apmeklēšanai un veselības pakalpojumiem.

10 komentāri

TOP komentāri

 • lauķe
  +11

  lauķe

  Ja ģimenē esam 4, tad sanāk 1000.
  Kas nozog man katru mēnesi tik lielu summu, jo realitātē tā NAV!!!! Cilvēki laukos dzīvo vēl trūcīgāk . Lauku veikaliņā nenopirksi akcijas preci.
  Pārtika šajos veikalos ir dārgāka nekā pilsētā un kvalitāte var pieklibot

  27.07.2015 20:08

 • silva
  +9

  silva

  Ak, Dievs, kādas ārprātības....atbrauciet uz laukiem, parunājiet ar cilvēkiem.....ja katram cilvēkam būtu mēnesī 250 eiro, tad jau būtu ideāli.....ir laukos ģimenes, kur uz visu ģimeni ir tikai 250 eiro....tik daudz darba vietu, kur strādājošais pat nesaņem pēc nodokļu nomaksas tādu summu....

  27.07.2015 20:09

 • Aivars
  +7

  Aivars

  Tas nekas!Galvenais ka bēgļiem maksāsim 256eiro mēnesī!Vienalga esam bagāta valsts,kaut lielākā daļa ubagu!

  27.07.2015 19:49

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas