Ļauj publiskot ziņas par alimentu nemaksātājiem

0 komentāri

Saeima lēmusi ļaut publiskot ziņas par alimentu nemaksātājiem. Drosmīgā iecere gan ir zem lielas jautājuma zīmes juridisko peripetiju dēļ. Saeimas pieņemtās izmaiņas likumos paredz, ka alimentu nemaksātāju vārdi un uzvārdi un personas koda pirmā daļa tiks publicēti Uzturlīdzekļu garantiju fonda aģentūras mājaslapā.

To gan varēs darīt, ja šī rīcība nekaitēs bērnu interesēm un ja tam piekritīs persona, kura audzina bērnu un nesaņem maksājumus. Juristi gan brīdina, ka likuma normu par ziņu publiskošanu var apstrīdēt  Satversmes tiesā, kas šo iniciatīvu var atzīt par konstitūcijai neatbilstošu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uzturlīdzekļu datu publiskošanas mērķis ir aizsargāt bērna tiesības un veicināt vecāku pienākuma pildīšanu – uzturlīdzekļu maksāšanu, kā arī atbildīgu un godprātīgu saistību izpildi.

Ministru kabinets noteiks kārtību, kādā fonda administrācija publisko un dzēš ziņas par parādnieku. Minētās ziņas par parādnieku fonda administrācija savā mājaslapā varēs publiskot, sākot ar 2015. gada 1. jūliju.

Ziņas netiks publiskotas par personām ar invaliditāti vai personām, kas pārejošas darbnespējas dēļ nestrādā ilgāk kā sešus mēnešus gadījumos, kad darbnespēja ir nepārtraukta, vai vienu gadu triju gadu periodā gadījumos, kad darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas