Latviju pārsteidz asiņains video “Padomi jauniem darbiniekiem”. Un tas nav 1. aprīļa joks!

1 komentārs

Asiņains taksis, žirafe bez galvas un tamlīdzīgi skati – Latvijas oficiālā darba ņēmēju aizsardzības institūcija Valsts darba inspekcija (VDI) savā YouTube kanālā pirms kāda laika publicējusi visai īpatnēju video, kuram būtu jāmudina cilvēkus vairāk pievērsties drošībai darba vietā. Tiesa gan, video ir tik neparasts, ka cilvēkus ar vājākiem nerviem sabiedējis, bet ar melnāku humora izjūtu – licis pamatīgi pārsmieties.

Portāls Skaties.lv sazinājās ar VDI, lai noskaidrotu, kādēļ tieši šāds video ir tapis. Inspekcijas pārstāvji paskaidroja, – VDI no tai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem šī video izveidē nav ieguldījusi, un video Padomi jauniem darbiniekiem autors ir Britu drošības padome, kura īstenoja sabiedrības informēšanas kampaņu Speak up, stay safe. Tās mērķauditorija bija jaunieši. Video bija integrēta kampaņas daļa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

“2015.gada pavasarī Latvijas Prezidentūras Eiropas Padomē laikā Rīgā notika konference, kuras vadmotīvs bija jautājums, kā padarīt darba aizsardzību aizraujošu un interesantu un sasniegt arvien jaunas mērķauditorijas, lai gan darba devēji, gan darbinieki aizdomātos par nepieciešamību ievērot darba aizsardzības prasības un tādējādi samazinātu darba vietās notiekošo nelaimes gadījumu skaitu un arodslimību skaitu. Konferences laikā Britu drošības padome dalījās pieredzē darbā ar jauniešiem un rādīja arī video,” portālam Skaties.lv skaidroja VDI pārstāve Dace Aleksāne.

Viņa norādīja, – ņemot vērā, ka Latvijā šāda veida komunikācija darba aizsardzības jomā iepriekš nav tikusi izmantota, Britu drošības padomei tika lūgta atļauja izmantot video Padomi jauniem darbiniekiem arī Latvijā. “Papildus tam jānorāda, ka Lielbritānija ir valsts, kurā tiek reģistrēts zemākais letālo nelaimes gadījumu skaits visā Eiropas Savienībā (Lielbritānijā ir 0,46 bojā gājušie uz 100 tūkst. nodarbinātajiem, Latvijā – 3,3 uz 100 tūkst. nodarbinātajiem), kas liecina, ka viņu darba metodes, t.sk. komunikācijā ar sabiedrību ir efektīvas,’ sacīja Aleksāne.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • sprīdis
    0

    sprīdis

    neko briesmīgu nesaskatu, ja cilvēkam uzkritīs 16 tonnu smags priekšmets tad gan būs briesmīgi.

    01.04.2016 18:36

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas