Latvijas zilā govs – kaut kas unikāls un glābjams

0 komentāri

Latvija ir ļoti retā, ja ne vienīgā vieta pasaulē, kur mīt tā dēvētās zilās govis, un piektdien, 24. jūlijā, notiks īpaša konference par to, kā saglabāt šo unikālo šķirni Latvijā.

Proti, augstākā līmeņa eksperti šodien spriedīs par šo dzīvnieku nozīmi lauku tūrismā, par šīs šķirnes lietderību lauksaimniecībā un citiem aspektiem. Diskusijas mērķis ir saglabāt un popularizēt Latvijas zilās govis.

Latvijas zilās govs, sauktas arī par līvu govi, jūras govi un mēness govi, izcelsmes vieta ir Kurzemes novads. Pastāv hipotēze, ka zilās govis Latvijā nokļuva kopā ar indoeiropiešu ieceļotājiem pirms četriem tūkstošiem gadiem. Citā versijā zilās govis radušās no vietējās zilganās krāsas tauru pasugas, kas savvaļā ganījās piejūras pļavās pirms vairāk nekā diviem tūkstošiem gadiem.

Šīm govīm ragi ir balti ar melniem galiem, kas ieliekti pusmēness formā. Turklāt naktī tie gaiši spīd, tādēļ govis ieguva nosaukumu mēness govs.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas