Latvijas veikalos pārdod konfektes, kas ražotas separātistu kontrolētajā Doņeckā

1 komentārs

Sabiedrības uzmanību piesaistījušas veikalos nopērkamās preces, kuras ražotas Doņeckā. Tas daudziem liek uzdot jautājumus, vai Latvija ir noslēgusi ekonomiskās sadarbības līgumus ar šo separātistu kontrolēto reģionu Ukrainā.

Patlaban Doņeckas un Luhanskas apgabals formāli skaitās Ukrainas sastāvdaļa, taču praktiski Kijeva ir zaudējusi kontroli pār šo reģionu, kurā saimnieko Eiropas Savienības un ASV melnajos sarakstos iekļautie separātisti. Ukrainas vēstnieks Latvijā skaidroja, ka fabrika AVK, kas tostarp ražo arī našķus ar nosaukumu Who said moo, ir liela un tās filiāles izvietotas arī Dņepropetrovskā un Kijevā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tirgotāji norāda, ka preces viņiem piegādā vairumtirgotāji. Tieši viņu uzdevums ir pārbaudīt ražojumu izcelsmes valsti un to, vai nav pārkāpti kādi aizliegumi.

Skaties foto:

Starptautiskā ekonomiskā sadarbība ir Ārlietu ministrijas kontrolē. Tās pārstāvji akcentēja, ka sankcijas pret Ukrainu nav ieviestas un tās teritorijā atrodas arī Doņecka. Praksē tas nozīmē to, ka mūsu valstī gan Luhanskā, gan Doņeckā ražoto preču tirdzniecība ir atļauta.

Ārlietu ministrijā piebilda, ka Latvija rīkojas tikai saskaņā ar Eiropas Savienībā pieņemtajiem lēmumiem. Atsevišķas sankcijas gan ir skārušas Krimu un Sevastopoli, piemēram, investīciju pakalpojumos, tūrismā. Taču atšķirībā no Krievijas, kas noteikusi Eiropas Savienības valstīm preču embargo, bloka sankcijas galvenokārt vērstas pret konkrētām personām.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • 777
    0

    777

    Šī ziņa jau neatbilst patiesībai un ļoti žēl ka izplata nepārbaudītus faktus . Kauns žurnālistiem . Pēdējā laikā šādas lietas notiek ar apskaužamu regularitāti.

    23.07.2015 12:02

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas