Latvijas smiltsērkšķis kļuvis par pieprasītu ogu visā pasaulē

0 komentāri

Pēdējo trīs gadu laikā būtiski pieaudzis Latvijas smiltsērkšķu eksports uz ārvalstīm. Latvija šobrīd kļuvusi par vienu no vadošajām valstīm pasaulē smiltsērkšķu selekcijā un audzēšanas tehnoloģijās.

Šobrīd smiltsērkšķu audzētāji ražu gandrīz ir novākuši, tā šogad bija laba. Patlaban mūsu valstī smiltsērkšķus audzē 400 hektāru platībā, un katru gadu stādījumu platības palielinās par aptuveni 40 hektāriem, jo pēdējos trīs gados strauji attīstās šā augļa eksports. Tas veido 40% no kopējās saražotās produkcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šīs ogas galvenokārt tiek vestas uz Vāciju, Zviedriju un Somiju. Taču eksporta pieprasījums esot daudz lielāks, pagaidām Latvijas ražotāji spējot izpildīt vien 10 daļu prasītā.

Skaties foto:

Šobrīd pēc Smiltsērkšķu audzētāju apvienības vadītāja teiktā Latvija ir viena no vadošām valstīm pasaulē smiltsērkšķu selekcijā un audzēšanas tehnoloģijās. Piemēram, Kanādā sāk audzēt Latvijā veidotās šķirnes.

Smiltsērkšķa sastāvā ir vairāk nekā 190 bioloģisku aktīvu komponentu, kam ir vairākas veselību uzlabojušas īpašības.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas