Latvijas pārstāvjiem nevajadzētu aizliegt piedalīties totalitāru valstu piedalītos pasākumus, liecina aptauja

0 komentāri
Latvijas pārstāvjiem nevajadzētu aizliegt piedalīties totalitāru valstu piedalītos pasākumus, liecina aptauja
Foto: EPA / LETA

Pētījumu uzņēmums GfK aptaujājis interneta lietotājus, lai noskaidrotu atbildes uz jautājumu – vai atbalstāt Latvijas pārstāvju dalību totalitāro režīmu valstu organizētos pasākumos?

Lielākā daļa aptaujas dalībnieku – 54% jeb vairāk nekā puse Latvijas pārstāvju – dalībai arī totalitāru valstu rīkotos pasākumos šķēršļus neliek – savu “jā” viņi pamato ar uzskatu, ka sportu un mākslu nevajag jaukt vienā katlā ar politiku.

Nedaudz vairāk kā ceturtā daļa respondentu – 26% atzīst, ka grūti to vērtēt, jo būtu jāvērtē katra konkrētā pasākuma iemesls. Savukārt 14% aptaujāto šādai Latvijas pārstāvju dalībai saka skaidru “nē”, norādot, ka šāda rīcība kaitē Latvijas tēlam.

Bet 6% respondentu ir vienalga, ko Latvijas sportisti vai kultūras nozares pārstāvji kā pilsoņi dara vai nedara ārzemēs, pat ja tās ir valstis ne ar to izcilāko reputāciju.

Ja summē kopā tos, kas notikušajā nekādu problēmu neredz un tos, kas gandrīz neredz nekādu problēmu, jāsecina, ka 4/5-ām saceltā ažiotāža ir kā no mušas iztaisīts zilonis. Bet gan jau ka Ziemeļkoreja vienkārši ir tālu, un pavisam cita aina zīmētos, ja kādi mums zināmi ļaudis savu mākslu vai sporta talantus izrādītu Sarkanajā laukumā citu vadoņu piemiņai.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas