Latvijas Nacionālie bruņotie spēki sākuši apmācīt Ukrainas karavīrus

0 komentāri

Nacionālo bruņoto spēki (NBS) karavīri, pievienojoties sabiedrotajiem no ASV, Lietuvas, Kanādas un Lielbritānijas, kuri darbojas Apvienotajā daudznacionālajā apmācību grupā Ukraina, ir sākuši Ukrainas regulāro spēku karavīru apmācību.

Pirmajā Latvijas karavīru vadītajā militāro nodarbību sagatavošanas un vadīšanas kursā, kas sākās 14. martā un ir apvienots ar militārās vadības kursu, piedalīsies 24 Ukrainas 184. mācību centra apmācību instruktori. Latvijas karavīri šogad nodrošinās četrus šādus divu nedēļu apmācību kursus Ukrainas regulāro spēku instruktoru apmācībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt mēneša beigās Latvijas karavīri sāks arī Ukrainas speciālo operāciju bataljona karavīru apmācību.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube:

Mums ir jābūt solidāriem un ir jādalās ar to pieredzi, ko mēs paši esam guvuši, iestājoties NATO, kā arī piedaloties starptautiskajās operācijās un apmācot citu valstu bruņoto spēku karavīrus.

”Nenoliedzami, arī mūsu karavīri gūs lielisku pieredzi, daudznacionālā vidē strādājot kopā ar Ukrainas karavīriem, kuri ir guvuši neatsveramu pieredzi, veicot kaujas operācijas Ukrainas austrumos,” atzina bruņoto spēku komandieris, paužot gandarījumu, ka sabiedrotie, uzaicinot Latviju iesaistīties Ukrainas bruņoto spēku apmācībā, ir augstu novērtējuši Latvijas karavīru morālo un profesionālo sagatavotību.

ASV, Lietuvas, Latvijas, Kanādas un Lielbritānijas karavīru vadībā līdz 2016.gada beigām plānots apmācīt piecus Ukrainas Bruņoto spēku kājnieku bataljonus un vienu speciālo operāciju bataljonu. Vienlaikus tiks apmācīts viens bataljons, uzsvaru liekot uz kājnieku rotas un bataljona pamatuzdevumiem.

Apmācība galvenokārt notiek Starptautiskajā miera nodrošināšanas un drošības centrā Javorivā aptuveni 15 kilometrus no Ukrainas robežas ar Poliju. Savukārt speciālo operāciju bataljona apmācība noritēs Hmeļnickā.

Pērn, 23.novembrī, sākot apmācīt Ukrainas bruņoto spēku regulārās vienības, ASV un sabiedrotie sāka Ukrainas drošības spēku apmācības un apbruņošanas operācijas Fearless Guardian otro posmu. Operācija ir daļa no starptautiskās sabiedrības centieniem sekmēt ilgtermiņa militārās reformas Ukrainā un palīdzēt Ukrainai uzlabot tās iekšējās aizsardzības spējas.

Latvija ir sniegusi Ukrainai finansiālu atbalstu vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā NATO Trasta fonda ietvaros, kā arī sniedz cita veida atbalstu, tostarp medicīnisko un rehabilitācijas palīdzību ukraiņu karavīriem un ir apņēmusies apmaksāt studijas Baltijas aizsardzības koledžā vienam Ukrainas virsniekam, kas sāks studijas augustā. Bruņoties spēki ir jau nodrošinājuši un turpinās nodrošināt angļu valodas apmācību vairākiem Ukrainas bruņoto spēku karavīriem. Tiek sniegtas arī praktiskas apmācības militārajiem psihologiem un kapelāniem Ukrainā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas