Latvijas lauksaimnieki stājas rindā pēc Eiropas naudas

0 komentāri

Latvijas mazie lauksaimnieki var sākt stāties rindā pēc Eiropas Savienības atbalsta savu saimniecību attīstībai. Interese ir ļoti liela, jo daudziem bankās naudu dabūt ir teju neiespējami vai tā ir pārāk dārga. Arī lauksaimnieks no Iecavas novada Aldis Kadiķis ar Eiropas naudu grib iedvest jaunu elpu savai trušu audzēšanas saimniecībai.

Aldis ir zemnieks, kurš jau vairāk nekā 20 gadus audzē gan trušus, gan arī dārzeņus un augļus. Viņš ieradies uz Bauskas lauku konsultāciju biroju, lai ar eksperta palīdzību sagatavotos Eiropas Savienības atbalsta saņemšanai savas mazās lauku saimniecības attīstībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gatavošanās prasa daudz rēķināt, jo jāpierāda, ka ar iegūto naudu lauksaimnieks nākamo divu līdz 4 gadu laikā palielinās apgrozījumu ne mazāk kā par 20%tiem, savu preci pārdodot tirgū. Tagad Alda saimniecības apgrozījums ir līdz 10 tūkstošiem eiro gadā.

Aldim šī ir pirmā pieteikšanās Eiropas atbalstam, bet līdz šim viņš bijis vienīgais, kurš uz konsultāciju ieradies iepriekš sagatavojies. Kopumā interese ir ļoti liela gan no pieredzējušiem, gan jauniem lauksaimniekiem, atzina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Bauskas nodaļas konsultante. Projektam jābūt gatavam līdz 5. oktobrim. Aldim stundu ilgā saruna ar konsultantu šķiet cerīga. Nauda ir nepieciešama, lai šobrīd stagnējošajā saimniecībā iedvestu jaunu elpu, bet bankas kredītu viņš nevar atļauties.

Lauksaimnieks gribētu saņemt maksimāli iespējamos 15 000 eiro, lai, piemēram, palielinātu šobrīd 500 trušu lielo saimi, un uzbūvētu tiem jaunus būrus. Tā viņš varētu samazināt pašizmaksu, palielināt apgrozījumu un būt konkurētspējīgāks.

Uz projektu var pretendēt jau strādājošas mazās saimniecības, kuru apgrozījums gadā ir 2 līdz 15 tūkstoši eiro. Pirmajā kārtā būs pieejami 20,8 miljoni eiro un pie tā varētu tikt līdz 1400 mazās saimniecības. Otrā kārta būs vēlāk, un tad būs pieejami vēl 16 miljoni eiro. Projekta īstenotāji lēš, ka tad atbalstu būs saņēmis katrs desmitais Latvijas aktīvais mazais lauksaimnieks.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas