Latvijas lata monētas tēvs: Ir jēga darīt darbu, ja pēc tā ir kāds gandarījums

0 komentāri

”Ir jēga darīt darbu, ja pēc tā ir kāds gandarījums,” tā par darba ētiku izteicies viens no izcilākajiem Latvijas dizaina grafiķiem, plakātistiem Laimonis Šēnbergs, kurš pazīstams arī kā “Latvijas lata tēvs”. 

Laimonis Šēnbergs ilgus gadus darbojies Latvijas Bankas monētu dizaina komisijā, veidojot dizainu lata monētai un vairākām godalgotām Latvijas jubilejas un piemiņas monētām. Tieši tāpēc Laimoni Šēnbergu mēdz dēvēt arī par Latvijas lata tēvu.

Skaties foto:

Piemēram, Laimonis Šēnbergs veidojis dizainu lata monētai Kliņģeris, arī kolekcijas monētām Rīga 800 un citām. Laimonis Šēnbergs bijis arī Dziesmu svētku galvenais mākslinieks un kopš 2003. gada ir arī Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētājs.

LNT Ziņu dienests 20. sezonā septembrī ik dienu vēlas jums parādīt kādu no televīzijas īpaši sagatavotajiem 20 stāstiem no sirds. Stāsti tika veidoti, tiekoties ar cilvēkiem, kuri, tāpat kā LNT komanda, mīl savu darbu.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas