Latvijas jūrnieks no Daļņij Vostok: Tas, ka izglābāmies, ir brīnums

0 komentāri

Tas, ka izglābāmies, ir brīnums, tā pēc atgriešanās Latvijā atzīst viens no kuģa ”Daļņij Vostok” nogrimšanu pārdzīvojušajiem Latvijas jūrniekiem Nikolajs Kudenko. ”Kaut ko vairāk atcerēties gan vairs nevēlos,” norāda Nikolajs.

Kuģa mehāniķis Nikolajs un zvejas meistars Fjodors Latvijā atgriezās vakar vakarā ar lidmašīnas reisu Maskava–Rīga. Abi piedzīvoja emocionālu atkalredzēšanos ar tuviniekiem, svētdien vakarā vēstīja raidījums LNT Ziņas sešos.

Nikolajs neslēpj, ka izglābšanās ledainajos ūdeņos ir smags pārdzīvojums, tāpēc atgriezties mājās ir vēl jo lielāks prieks.

Pēc kuģa nogrimšanas izskanēja vairākas versijas, kāpēc tā noticis, tostarp saskriešanās ar aisbergu, kapteiņa kļūda un slikts kuģa tehniskais stāvoklis. Nikolajs jau tagad izslēdz versiju par slikto stāvokli. Pēc viņa norādītā, kuģis bija labā darba kārtībā un nekādu tehnisku problēmu tam nebija.

Nikolajs uz nu jau nogrimušā tralera bija strādājis 15 gadus. Viņš tur veica mehāniķa pienākumus, kad tā mastā bija vēl Latvijas karogs un tā nosaukums bija ”Stende”. Pēc izglābšanās izrādījās, ka, pašam to nezinot, Nikolajs pēdējos mēnešus, kopš uz kuģa bija pacelts Krievijas karogs, ir strādājis nelikumīgi. Visiem ārvalstniekiem, kuri bija nodarbināti uz tralera Daļņij Vostok, Krievijas amatpersonas piemēroja 2000–5000 rubļu jeb 30-80 eiro lielu naudas sodu. Tiesa, pretēji Krievijas kolēģiem, Latvijas jūrnieku reģistrā uzskata, ka abi Latvijas pilsoņi uz kuģa strādājuši likumīgi.

Uz kuģa Daļņij Vostok nogrimšanas brīdī strādāja trīs jūrnieki no Latvijas. Nikolajam un Fjodoram izdevās izglābties, bet trešais jūrnieks noslīka.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas