Latvijas iedzīvotājus mudina iestāties par Eiropas vērtībām un sargāties no svešām ideoloģijām

0 komentāri

Valsts svētku atzīmēšana šodien sākās ar 97.gadadienai veltītu ekumēnisko dievkalpojumu.

Tā laikā kristīgo konfesiju līderi mudināja politiķus vairāk domāt par iedzīvotājiem un tautu saliedēšanu. Luterāņu arhibīskaps Jānis Vanags uzsvēra, ka “valdītājam ir jāattiecas pret pavalstniekiem tā, kā gudri vecāki izturas pret savu ģimeni”. Vanags arī sacīja, ka Lāčplēša dienā viņš bijis iedegt svecīti 18.novembra krastmalā, bet nav dzirdējis tur krievu valodu, un šo cilvēku viņam ļoti pietrūcis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ko es varu darīt kā ierindas pilsonis? Nākamgad es uzaicināšu uz Lāčplēša dienas un 18. novembra pasākumiem kādu krievu paziņu, kādu draugu nepilsoni, kas nekad tur neiet, lai nosvinētu kopā. Tā dara baznīcā – ej uz baznīcu, uzaicini līdzi kādu neticīgo draugu. Varbūt skan naivi, kā Lenona Imagine – jūs teiksit, ka es esmu sapņotājs, bet es neesmu vienīgais

Vanags uzrunā arī aicināja palīdzēt patvēruma meklētājiem, kuri bēg no Islāma valsts, vienlaikus mudinot Eiropas līderus izšķirt bēgļus no cilvēkiem, kuri patiesībā nebēg no kara un genocīda un nevēlas iekļauties Eiropas sabiedrībā.

Arī katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs aizlūdza par sabiedrības integrēšanos. Vienlaikus viņš mudināja sargāties no svešām ideoloģijām, tādējādi norādot uz migrantu plūsmas draudiem Eiropai.

Pareizticīgo metropolīts Aleksandrs aizlūdza, lai valstī vairotos miers un saticība.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas