Latvijas iedzīvotājus aicina aktīvāk izmantot bāriņtiesu pakalpojumus

0 komentāri

Bāriņtiesām ir jābūt palīgam bērnam un ģimenei, nevis soģim! Prot, Labklājības ministrija uzsāk informatīvu kampaņu, lai panāktu labāku sabiedrības izpratni par bāriņtiesu darbu, lauztu par to esošos stereotipus, kā arī iedrošinātu cilvēkus adoptēt bērnus.

Iecere ir piecu gadu laikā par 80% samazināt bērnunamos dzīvojošo bērnu skaitu. Reklāmas klipi esot veidoti tā, lai mudinātu sabiedrību aktīvi iesaistīties vardarbības novēršanā un izmantot bāriņtiesas palīdzību, jo pēdējos gados sabiedrībā izveidojies negatīvs priekšstats un stereotipi par to, ka tā ir represīva soģu institūcija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Tomēr gan Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, gan bāriņtiesu asociācija atzīst, ka vardarbības gadījumus dažkārt nav iespējams atklāt savlaicīgi, jo trūkstot resursu.

Vidēji bāriņtiesas Latvijā pieņem 14 tūkstošus lēmumu gadā. Radikālākais risinājums – izņemt bērnu no ģimenes – pērn pieņemts aptuveni 1400 gadījumos, bet iepriekšējos gados vidēji 2000 reižu.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas