Latvijas iedzīvotājus aicina aktīvāk izmantot bāriņtiesu pakalpojumus

0 komentāri

Bāriņtiesām ir jābūt palīgam bērnam un ģimenei, nevis soģim! Prot, Labklājības ministrija uzsāk informatīvu kampaņu, lai panāktu labāku sabiedrības izpratni par bāriņtiesu darbu, lauztu par to esošos stereotipus, kā arī iedrošinātu cilvēkus adoptēt bērnus.

Iecere ir piecu gadu laikā par 80% samazināt bērnunamos dzīvojošo bērnu skaitu. Reklāmas klipi esot veidoti tā, lai mudinātu sabiedrību aktīvi iesaistīties vardarbības novēršanā un izmantot bāriņtiesas palīdzību, jo pēdējos gados sabiedrībā izveidojies negatīvs priekšstats un stereotipi par to, ka tā ir represīva soģu institūcija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Tomēr gan Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, gan bāriņtiesu asociācija atzīst, ka vardarbības gadījumus dažkārt nav iespējams atklāt savlaicīgi, jo trūkstot resursu.

Vidēji bāriņtiesas Latvijā pieņem 14 tūkstošus lēmumu gadā. Radikālākais risinājums – izņemt bērnu no ģimenes – pērn pieņemts aptuveni 1400 gadījumos, bet iepriekšējos gados vidēji 2000 reižu.

Skaties video:

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas