Latvijas iedzīvotāju skats nākotnē aizvien pesimisma aptumšots

0 komentāri

Latvijas iedzīvotāju vērtējums par tagadni un arī nākotni aizvien ir iestidzis pesimisma purvā, liecina jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti.

Prognožu rādītāji turpina kristies, vērtējot gan pašreizējo ekonomikas stāvokli, gan skatījumu par ekonomikas stāvokļa attīstību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nedaudz uzlabojies ir pašreizējā ģimenes materiālā stāvokļa vērtējums, vērtējums par darba izredzēm un valdības darba vērtējums martā, kas gan nemaina to, ka arī šiem kritērijiem kopumā joprojām saglabājas negatīvs indekss.

Kā apliecina pētījuma rezultāti, visbūtiskākais kritums (-5 punkti) vērojams Latvijas ekonomikas stāvokļa izmaiņu vērtējumā.

Saskaņā ar aptaujas datiem mēneša laikā tas samazinājies no -17 līdz -22 punktiem.

Savukārt otrs lielākais kritums fiksēts iedzīvotāju vērtējumā par kopējās situācijas attīstību Latvijā – indekss krities no -21 punkta februārī uz -25 punktiem martā. Par diviem punktiem uz leju noslīdējis arī pašreizējā ekonomikas stāvokļa vērtējums.

Neliels kāpums par +2 indeksa punktiem bijis divās kategorijās, kuras ilgstoši piedzīvojušas viszemākās pozīcijas sabiedrības skatījumā.

Kopš februāra nedaudz uzlabojies ir vērtējums par iespējām Latvijā atrast labu darbu (no -41 februārī uz -39 punktiem martā). Tādu pašu sabiedrības vērtējumu guvis valdības darbs, kas tāpat kā skatījums par darba atrašanas iespējām pakāpies no -41 uz -39 punktiem.

Tikmēr nemainīgs indekss (+6 punkti) saglabājies sabiedrības prognozēs par sava ģimenes materiālā stāvokļa attīstību pēc gada.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas