Latvijas iedzīvotājiem veselības aprūpe rūp vairāk nekā zinātne

0 komentāri

Vairāk nekā puse jeb 62% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka turpmāko 15 gadu laikā veselības aprūpei jābūt vienai no galvenajām zinātnes un tehnoloģiju inovāciju prioritātēm, liecina jaunākā Speciālā Eirobarometra dati.

Veselības aprūpei seko darba vietu radīšana, kuru kopumā par vienu no galvenajām prioritātēm uzskata 53% Latvijas iedzīvotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr par pašu pirmo zinātnes un tehnoloģiju inovāciju prioritāti ceturtā daļa jeb 25% Latvijas iedzīvotāju uzskata darba vietu radīšanu, bet veselības aprūpi par tādu uzskata 22%.

Visaugstākais atbalsts Eiropas Savienībā (ES) veselības aprūpei kā vienai no prioritātēm ir Spānijā – 69%, bet zemākais Vācijā – 43%. Par darba vietu radīšanu kā vienu no prioritātēm visvairāk ES uzskata Kipras iedzīvotāji – 69%, bet zemākais atbalsts ir Nīderlandē – 26%.

Vidējais rādītājs ES par to, ka turpmāko 15 gadu laikā zinātnei un tehnoloģiju inovācijām par vienu no prioritātēm jāizvirza veselības aprūpe, ir 55%, bet par darba vietu radīšanu kā vienu no prioritātēm uzskata 49%.

Speciālā Eirobarometra aptauja veikta no 2014. gada 14. līdz 26. jūnijam 28 Eiropas Savienības valstīs. Klātienē savā dzimtajā valodā aptaujāti 27 910 respondenti no dažādām sociālām un demogrāfiskām grupām. Aptauju veica “TNS Opinion”.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas