Latvijas iedzīvotāji samazina skaidras naudas lietošanu, secināts pētījumā

0 komentāri

Arvien vairāk pieaug to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri dod priekšroku maksājumiem ar bankas karti – jau 86% Latvijas iedzīvotāju ikdienā lielākoties norēķinās neizmantojot skaidru naudu, tā liecina Swedbank veiktā aptauja par pircēju iepirkšanās paradumiem.

Redzamāk norēķinu paradumi ir mainījušies tieši pilsētu iedzīvotāju vidū. Ja 2013. gadā skaidras naudas norēķiniem deva priekšroku 21% pilsētnieku , tad šogad to skaits ir samazinājies līdz 16%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visai atšķirīgi ir pircēju norēķinu paradumi atkarībā no to ienākumiem. Trešdaļa pircēju ar ienākumiem līdz 300 eiro dod priekšroku skaidras naudas norēķiniem, turpretim pircēji ar lielākiem ikmēneša ienākumiem, skaidras naudas norēķinus izvēlas ļoti reti – tikai 4% gadījumu.

Turklāt tieši pircēji ar vislielākajiem ienākumiem visbiežāk, 67% gadījumos, ir saskārušies ar situāciju, kad ir jāatsakās kaut ko iegādāties tirdzniecības vietā, kurā nav pieejami bezskaidras naudas norēķini. Iedzīvotāji ar lielākiem ienākumiem attiecīgi arī tērē vairāk un iegādājas vērtīgākus pirkumus, bet pārvietoties ar lielām skaidras naudas summām kabatā var būt gan bīstami, gan vienkārši neērti.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas