Latvijas Gāze ģimenei sarūpē Ziemassvētku pārsteigumu – 15 000 eiro rēķinu

16 komentāri

Dedzinot malku, izdotos uzsildīt gan radiatorus, gan, kā pašiem šķita, krietni ietaupīt, jo dabas gāzes patēriņš samazinājās aptuveni četras reizes. Tomēr šā gada novembra beigās Vismaņu ģimene saņēma Ziemassvētku pārsteigumu no Latvijas Gāzes – paziņojumu par 15 000 eiro. Kā iemesls minēts tas, ka mājas saimnieki zogot dabas gāzi.

”Mani tas aizskar kā cilvēku, jo maksājumus esam veikuši godprātīgi no pirmās dienas un ne reizi mēs neesam kavējuši. Tagad sanāk tā – ”Ak, Jūs gribat samazināt gāzes patēriņu? Nu labi, mēs Jums tāpat iegriezīsim. Jūs vēl samaksāsiet, un ar uzviju!”,” situāciju skaidro Kārlis Veismanis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kāds ir centies iejaukties gāzes mērierīces mehānismā – tā konstatēts kārtējā pārbaudē aizvadītajā vasarā. Pārbaudes bijušas regulāras. Tiesa, vairākas no tām, pēc saimnieka domām, ir bijušas paviršas, līdz ar to nav skaidrs ar kādu datumu soda nauda datēta. ”Kungs, kas bija atbraucis, skaitītāju neapskatījās vispār. Tagad, apskatot toreiz aizpildīto aktu, var redzēt, ka tam pat nav piešķirts numurs. Vietā, kurā būtu jāatzīmē vai konkrētajam gāzes skaitītājam vai plombai ir mehāniski bojājumi, vienalga, kas – viņam tas aktā bija jāieraksta – ir vai nav bojāts,” uzskata K. Vismanis. Pirmajā apsekošanā vien esot lūgts parakstīties. ”Nākamais apsekošanas akts ir datējams ar 2012. gadu, un atkal kārtējo reiz akta vietā, kur būtu jāatzīmē mērierīces tehniskais stāvoklis, nekas nav ierakstīts. Turklāt šo aktu neesmu parakstījis es, bet gan mana sieva, kuru neesmu pilnvarojis parakstīt šādus dokumentus savā vārdā,” norāda L. Vismanis.

Komentējot situāciju, Latvijas Gāzes pārstāvis Vinsents Makaris skaidro: ”Akts varēja būt sastādīts labāk, taču tas ir identificējams, un tas jau nemaina šīs problēmas lietas saturu.”

Lietas būtība un problēma – it kā nelikumīgi piesavināta gāze pat neskatoties uz to, ka mājas saimnieks uzskatāmi rāda, ka, ieviešot citu apkures veidu, spējis godīgi samazināt gāzes patēriņu, tomēr Latvijas Gāze uzstāj uz soda samaksāšanu. ”Neatkarīgs eksperts veic šādas ekspertīzes, mēs tādas veicam regulāri. Fakts par skaitītāju ir pilnīgi skaidrs, tur nav jautājumu,” uzņēmuma pozīciju pauž Vinsets Makaris.

Liktenīgā pārbaude bijusi krietni atšķirīgāka par pārējām, jo šoreiz savākti ne vien paraksti, bet bijis arī konkrēts mērķis – atklāt pārkāpumu, uzskata K. Vismanis. Vienīgi rodas jautājums, kāpēc pārbaude notika tik vēlu, ja, kā apgalvo gāzes piegādātājs, būtiskais patēriņa samazinājums konstatēts pirms diviem gadiem. ”Pārbaude tika veikta bez manas klātbūtnes. Arī demontāža tika veikta bez manas klātbūtnes, nekādā veidā ar mani nesazinoties. Nebiju arī pilnvarojis nevienu cilvēku, kas varētu piedalīties šādā pārbaudē un parakstīt kaut kādus dokumentus.  Uz ko Latvijas Gāzes pārstāvis Vinsents Makaris norāda: ”Kontroles tā jau arī notiek. Ja jau zinātu, ka būs, tad jau nekāda kontrole nesanāktu.”

Zīmīgi, ka Latvijas Gāze kontroles kopijas mājas saimniekam nedod. Tāpat arī neieklausās, ka mājsaimniecība jau divus gadus izmanto citu kurināmo. Taču Kārlis Vismanis ir kareivīgi noskaņots un meklē juristu, kurš viņam palīdzētu aizstāvēt savu taisnību tiesā.

16 komentāri

TOP komentāri

 • iuzuks
  0

  iuzuks

  Bet ja dzivokli pat gazes plits nav??? Ko tad var teret???Un plombe ari stav ka stavejusi!

  21.01.2015 11:58

 • Zane V.
  0

  Zane V.

  Paldies par atbalstu. Iespējams, 8. decembrī būs vēl viens tāds pats stāsts, tikai par citu ģimeni.

  05.12.2014 16:19

 • krese
  0

  krese

  Mūsmāju gāzes rēķins no 18Ls pirms 13 gadiem, ir izaudzis līdz 130EUR (izlīdzinātais katra mēneša maksājums par 150m2 dzīvokli) šodien par to pašu dzīvokli.

  02.12.2014 21:55

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas