Latvijas Gāze aizved skaitītāju un piestāda rēķinu – 9000 eiro apmērā

1 komentārs

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka kāda ģimene Ikšķilē saņēma Ziemassvētku pārsteigumu no Latvijas Gāzes – paziņojumu par 15 000 eiro. Kā iemesls minēts tas, ka mājas saimnieki zogot dabas gāzi. Šoreiz analoga situācija piemeklējusi kādu ģimeni Priekuļu pagastā, kas kā alternatīvu izmanto saules baterijas.

Septembrī pie Priekuļu pagasta iedzīvotājas ieradusies kārtējā Latvijas Gāzes kontrole, lai aizvestu uz ekspertīzi gāzes skaitītāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Skaitītājs mums atrodas pagrabstāvā. Es neeju viņiem līdzi, skatīties, ko viņi tur dara. Katru gadu nāk ar citu mērķi. Nolasa skaitītāja rādījumus. Tad skatās, kas sakrīt, kas nē. Citreiz viņi nāk baudīt skaitītāju. Ko kurā reizē viņi bauda, neesmu izsekojusi līdz. Šoreiz viņi bija samulsuši. Ņems līdzi skaitītāju, ielika maisā,” stāsta Priekuļu iedzīvotāja Iveta Liepiņa.

Novembrī saņemts ekspertīzes slēdziens.

”Eksperta rīcībā nonākušais gāzes skaitītāja esošā pelēkās krāsas plomba nesakrīt ar salīdzināšanai iesniegto gāzes skaitītāja plombu. Tādējādi konstatēta darbību veikšana ar mērķi iejaukties skaitītāja skaitīšanas ierīces darbībā. Tā pretenzija tāda, ka es pēdējā gada laikā to izdarījusi,” stāsta Latvijas Gāzes kliente.

Rezultātā Latvijas Gāze piestāda soda rēķinu gandrīz 9000 eiro apmērā, pretējā gadījumā sūdzēs savu klientu tiesā.

Zvērināta advokāte Marina Urbāne norāda, ka savā praksē ir saskārusies ar līdzīgiem gadījumiem, un tiesas procesa gaitā Latvijas Gāzes klients prāvā ir uzvarējis. Advokāte aicina iedzīvotājus, kuri nonākuši šādā situācijā, nepadoties.

Latvijas Gāzes pārstāvis norāda, ka kopš maija ir atklāti 90 gadījumi, kad klienti nelikumīgi piesavinās gāzi.

Par astronomiskajām summām, ko kā kompensāciju aprēķina uzņēmums Latvijas Gāze, saņēmām šādu skaidrojumu: ja skaitītājs ir uzstādīts ne senāk par 2 gadiem, tad tiek veikts aprēķins pēc vidējiem normatīviem, kas būtu bijis klientam jāmaksā. Un iegūtais cipars dubultots. Ja skaitītājs uzstādīts senāk kā pirms diviem gadiem, tad vienalga aprēķini tiek izdarīti par 2 gadu periodu.

Vairāk skaties pievienotajā video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Jānis
    0

    Jānis

    Bez tabu, ir vēl viens tieši šāds pats gadījums Liepājā. Eksperta lēmums identisks.

    10.12.2015 09:01

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas