Latvijas dzimšanas dienas torti nogaršot ierodas vairāki tūkstoši cilvēku

0 komentāri

Lai aplūkotu un pagaršotu Latvijas Republikas 96. proklamēšanas gadadienai ceptu dižtorti, Esplanādē šodien ieradās vairāki tūkstoši cilvēku.

Kā pastāstīja svētku dalībnieki, daudziem galvenais bija apskatīt svētku dižtorti, tādēļ daļa cilvēku pēc tortes atklāšanas pameta Esplanādi. Savukārt citi uz pasākumu bija ieradušies, bērnu mudināti, pastāstīja mazāko svētku dalībnieku vecāki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Apmēram 30 minūšu laikā pie svētku kūkas gabaliņa tikušie svētku dalībnieki apliecināja, ka torte ir tiešām garšīga un bijis vērts gaidīt.

Kā svētku dalībniekiem pastāstīja pasākuma organizatori, Latvijas visu laiku lielākā torte ir aveņu siera kūka 38 kvadrātmetru platībā un 1,2 tonnas smaga. To paredzēts sadalīt vismaz 12 000 gabaliņu.

Organizatori arī pastāstīja, ka torte tapusi vienas dienas laikā, strādājot astoņiem konditoriem.

Tortes izgatavošanai izmantoti 187 kilogrami baltās šokolādes, 140 kilogramu aveņu, 105 kilogrami putukrējuma, 85 kilogrami skābā krējuma, 83 kilogrami miltu, 68 kilogrami ūdens, vairāk nekā 60 kilogrami olu, 40 kilogrami margarīna, 27 kilogrami iebiezinātā piena un citi produkti.

Torte bija taisnstūra formā ar sarkanu Latvijas kontūru, kurā ierakstīts Daudz laimes Latvija!

Organizatori kontrolēja savu gabaliņu tortes gaidošo cilvēku plūsmu, aicinot “kā jau svētkos uzvesties mierīgi” un mierināja dalībniekus, ka torte pietiks visiem. Kūkas gabaliņus klātesošajiem dalīja viesmīļi.

Tā kā torte ir tiešām apmēros liela, pēc sava kūkas gabaliņa organizatori cilvēkus aicināja ierasties arī pēc svētku uguņošanas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas