Latvijas ceļi turpina brukt, bet naudas to remontam joprojām nav

3 komentāri

Šis ir laiks, kad aptuveni sāk ieskicēties nākamā gada valsts budžeta aprises, tāpēc šis arī ir laiks, kad ikviena nozare arvien skaļāk cenšas pievērst sev uzmanību, lai izcīnītu iespējami lielāku daļu no visai knapā “valsts pīrāga”. Tā pirmdien bija ceļu būvnieku kārta, jo vairāk nekā puse Latvijas tiltu un reģionālo ceļu esot uz sabrukšanas robežas.

Ar labi zināmās ziņģes vārdiem “Brauciet lēnām par tiltu, draugi!” pirmdien pie Piķurgas ceļa būvnieki bija aicinājuši medijus paskatīties uz tilta konstrukcijām no cita – zemāka – leņķa. Kā atklājas, uz sabrukšanas robežas Latvijā esot tuvu pie 60 tiltiem, un šis nebūt neesot tas sliktākais.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēdējos piecos gados tiltu un ceļu uzturēšanai kopā atvēlēta tāda summa, kāda vajadzīga katru gadu. Te nu ir rezultāts – no augšas tilts vēl pieklājīgs, bet no apakšas brūk pa gabaliem.

Pēc Latvijas Valsts ceļu datiem, katru gadu vietējo autoceļu uzturēšanai nepieciešami 138 miljoni eiro. Tā vietā piešķirot pa 20, 30 miljoniem, piecos gados jau izveidojies 690 miljonu eiro deficīts. Lielākās bažas ir tieši par vietējiem un reģionālajiem ceļiem, jo tiem Eiropas finansējumu piesaistīt ir visgrūtāk, pat neiespējami.

Uzņēmēji laukos ir spiesti mest cilpas, apbraukt ceļa posmus, kas rada zaudējumus vai pasliktina konkurenci. Zemnieku saeima sola vērsties valdībā ar saviem priekšlikumiem situācijas uzlabošanai. Ceļu būvnieki šodien vien priecājās, ka beidzot esot ministrs, kurš nebaidoties pateikt patiesību – ka ceļi sabrūk ātrāk, nekā spējam tos atjaunot.

Video:

3 komentāri

TOP komentāri

 • Bingo
  +2

  Bingo

  Galvenais,ka nauda pietiek jaunu radaru iegādei,pofig ceļi,kam tie vajadzīgi!

  10.08.2015 20:20

 • Elita Namniece
  +1

  Elita Namniece

  brīžiem šķiet ka mums ir sliktākie ceļi Eiropā,tiešām kauns

  10.08.2015 20:52

 • .....
  +1

  .....

  man patiik, ka braucot pa celu tinuzi-riga, kur bij sameera labs asfalts, salidzinot ar citiem celiem, tagad to nogrenderee nost un taisa jaunu.. kam tas vajadziigs ja tur pat bedri nemaniju?

  10.08.2015 20:43

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas