Latvijas bērni jūtas atstumti un bezspēcīgi, atzīst uzticības tālruņa speciālisti

0 komentāri

Apjukuši, trauksmaini un bezspēcīgi, tā Latvijas bērnu emocionālo stāvokli pēc desmit gadu ilgas darbības raksturo uzticības tālruņa speciālisti. Vai pusaudži rod atbalstu ģimenē un kādi ir jaunie riski?

Jau desmit gadus, zvanot pa tālruni 116111, bērni un pusaudži var rast atbalstu krīzes situācijā. Šajā laikā izaugusi jauna zvanītāju paaudze un mainījies arī emocionālais portrets – viņi kļuvuši trauksmaināki, bezspēcīgāki un apjukušāki, stāsta Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja.

Iezīmējusies vēl kāda tendence  – ja bērni kādreiz meklējuši palīdzību, jo jutuši emocionālo vardarbību skolā, tad tagad pārdzīvojumus biežāk sagādā vistuvākie.

Foto

Kopš pagājušā gada marta uzticības tālrunis darbojas visu diennakti, un, izrādās, ka psihologa plecs daudziem ir būtisks tieši naktīs.

Tēmas, kādēļ bērni zvana, ir teju nemainīgas – attiecības ar vienaudžiem un ģimenē. Tomēr pēdējā laikā aizvien biežāk pusaudži piedzīvo pazemojumus interneta vidē, stāsta netSafe Latvia Drošāka interneta centra vadītāja.

Šādos gadījumos bērns var saņemt arī palīdzību, piemēram, video izdzēšanā vai konta bloķēšanā. Tomēr palīdzīgu roku sniedz ne tikai, ja bērns kļuvis par upuri interneta vidē. Vienu no tādiem gadījumiem atminas arī Laila Rieksta-Riekstiņa.

“Piezvanīja meitene no attālas Latvijas vietas, viņas mamma bija devusies darba meklējumus uz Rīgu uz ilgāku laiku, bērniem bija atstāta nauda saimniekošanai, nauda bija iztērēta, un mamma nebija sazvanāma, un vecākā māsa, kas jutās atbildīga par pārējiem bērniem, patiešām nezināja, ko iesākt,” viņa stāsta.

Uzticības tālruņa speciālisti konkrētajā gadījumā sazinājušies ar sociālo dienestu un novārtā pamestajiem bērniem sniegta palīdzība. Lai arī saņemto zvanu skaits uz uzticības tālruni no sākotnēji 200 000 gadā sarucis līdz 50 000, prognozes liecina, ka vajadzība pēc tā vismaz tuvākajā laikā nemazināsies.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas