Latvijas augstskolās ierīko rotaļistabas studentiem ar bērniem

0 komentāri

Augstskolas sākušas arvien vairāk domāt par to, kā piesaistīt studentus, turklāt ne vien ar mācību programmām, bet pat ar tādiem papildu labumiem kā rotaļistabas studējošo bērniem. Šobrīd tādas ierīkotas jau vairākās augstskolās gan reģionos, gan galvaspilsētā.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) bērnistabā parasti uzturas 3-5 bērni. Šeit netiek nodrošināta ēdināšana un diendusa, tāpēc bērnu var atstāt tikai uz četrām stundām. Lai vecāki nešaubītos par pakalpojuma kvalitāti, viņiem ir iespēja savu bērnu rotaļām sekot līdzi pat lekcijās, jo istabā uzstādīta videokamera.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par rotaļu istabas apmeklējumu vecākiem ir jāmaksā, ienākumi tiek novirzīti jauna inventāra iegādei. Par auklītēm šeit strādā RTU studentes.

Tikmēr Latvijas Universitātē ir pat divas bērnistabas, viena no tām atrodas Pedagoģijas, psiholoģijas, mākslas fakultātē. Sākumā tā pakalpojumus piedāvāja sešas dienas nedēļā, bet vēlāk kļuva skaidrs, ka visvairāk savus bērnus vēlējās atstāt māmiņas, kuras mācās neklātienē. Tāpēc šobrīd bērnistaba strādā divas reizes nedēļā – piektdienās un sestdienās, taču darba laiks ir no agra rīta līdz sešiem vakarā. Latvijas Universitātē bērnus rotaļistabās var atstāt bez maksas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas