Latvijas aizsardzības budžets tuvojas NATO prasītajiem 2% no IKP

2 komentāri

Nākamgad tiek plānots būtisks finansējuma palielinājums plānots bruņoto spēku attīstībai. Militārie izdevumi nākamgad pieaugs līdz 367 miljoniem eiro un Aizsardzības ministrija jau sākusi divus vērienīgus tehnikas iepirkumus. Tāpat notiek gatavošanās karavīru skaita palielināšanai.

Šogad aizsardzības budžets ir 254 miljoni eiro, bet nākamgad, saskaitot kopā visus papildu novirzītos līdzekļus, aizsardzības budžets būs 367 miljoni eiro jeb tieši 1,4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), norāda Finanšu ministrijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gandrīz visa papildu nauda piešķirta sadaļā Nacionālo bruņoto spēku kaujas spēju stiprināšana.

Aizsrdzības ministrijas nosauktie papildu pasākumi ir infrastruktūras uzlabojumi Latvijas militārajās bāzēs, nauda papildu apmācībām, specvienību sagatavošanai, izdevumi zemessardzi un jaunsardzei.

Tāpat daudz būs jātērē sabiedroto uzņemšanai. Piemēram, lai uzņemtu noteikta tipa NATO lidmašīnas, esot jāiegādājas ugunsdzēsības tehnika.

Foto:

 

Svarīgākie jaunie mērķi ir līdz 2018. gadam palielināt karavīru skaitu no pieciem līdz sešiem tūkstošiem un divi vērienīgi iepirkumi. Par ASV pretgaisa aizsardzības raķešu Stinger un radaru pirkumu informācija ir ļoti skopa.

Tāpat līdz 2019. gadam kopumā paredzēts iegādāties kopumā 123 kāpurķēžu kaujas mašīnas CVRT no Lielbritānijas.

Skaties video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Kaspars Bērziņš
  0

  Kaspars Bērziņš

  Tevi varbūt arī nomētās...

  19.05.2016 19:10

 • goga
  0

  goga

  kam tas nahuj vajadziigs, muus tak ar cepureem nomeetaas

  06.09.2015 03:48

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas