Latvijas ābolos atklātas pesticīdu atliekvielas

0 komentāri

Gandrīz pusē – 45 % – Eiropas Savienībā (ES) lietojamās pārtikas atrodamas pesticīdu atliekvielas, liecina Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes publiskotais pētījums, kurā apkopoti dati arī par Latviju.

Latvijā pētījuma ietvaros analizēti 249 nopērkamās pārtikas paraugi, 53% no tiem bija vietējā pārtika, 42% – Eiropas Savienībā ražotā pārtika un 5% – no trešajām valstīm importētā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijā pesticīdu atliekvielas pieļaujamās normas robežās atklātas ābolu paraugos, galviņkāpostos, puravos, zemenēs, auzās, kā arī rudzos.

Savukārt pieļaujamā pesticīdu norma pārsniegta atsevišķos pārbaudītajos ābolu paraugos.

Savukārt Latvijā pārbaudītājos salātos, govs pienā un cūkgaļā pesticīdu atliekvielas netika konstatētas.

Pētījumu veikusī organizācija uzskata, ka minētie atliekvielu apjomi ir droši veselībai, tomēr Eiropas Vides birojs jau paziņojis, ka rezultāti ir satraucoši, jo nav pārbaudīts, kādu ietekmi atstāj vairāk nekā viena pesticīda atliekvielas.

Pesticīdi ir vielas un produkti augu kaitēkļu un slimību, nezāļu, lauksaimniecības produktu, nevajadzīgu ūdensaugu, materiālu un izstrādājumu bojājošo kukaiņu un organismu, kā arī cilvēka un dzīvnieku parazītu un slimību, vīrusu pārnēsātāju apkarošanai.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas