Latvijai būs jāierobežo minerālmēslojuma izmantošana lauksaimniecībā

0 komentāri

Visu šo nedēļu bija dzirdamas atskaņas par Parīzes klimata konferenci. Pēc tās liels prieks valdīja par noslēgto vienošanos, taču tagad var ar vēsu prātu novērtēt, cik reāli tā novedīs pie klimata izmaiņu novēršanas. Kā norāda speciālisti, progress būs atkarīgs no katras valsts pašas atbildības. Savukārt Latvijā šīs nolīgums visvairāk ietekmēs lauksaimnieku darbību.

ANO klimata konferencē Parīzē noslēgtā vienošanās tiek dēvēta par līdz šim nozīmīgāko starptautisko apņemšanos vides jomā. Galvenais mērķis ir nepieļaut globālās temperatūras celšanos vairāk par diviem grādiem. Lai gan tas tiek saukts par ambiciozu, 195 valstis ir paudušas gatavību rīkoties. Tas ir arī labs signāls rūpniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Situācijā, kad ļoti lēti ir pieejams fosilais kurināmais, nebija tirgus stimula. Vienošanās valstu starpā ir būtisks signāls arī uzņēmumiem sākt domāt par to, kā efektīvāk izmantot resursus un pāriet uz videi draudzīgām tehnoloģijām.

Valstīm ir jāsamazina kaitīgo izmešu daudzums. Tas gan vairāk tiek sagaidīts no turīgajām valstīm, kas piesārņojušas ilgāk. Tāpēc liels panākums ir divu lielāko ekonomiku – Ķīnas un ASV – solījums īstenot šo apņemšanos.

Parīzes nolīgums Latvijai jaunas saistības neuzliek, jo mūsu valsts iekļaujas kopējā ES solījumā, proti, līdz 2030.gadam samazināt emisijas par vismaz 40%. Tiesa gan, lauksaimniekiem būs jādomā, kā ierobežot minerālmēslu izmantošanu, jo tieši šī ir nozare, kur pieaug emisiju daudzums. Būs jāveicina arī efektīvāka automašīnu izmantošana, norāda Ozola.

Ir šī vienošanās, masveidā sāks šo tehnoloģiju izmantošanu, tas nozīmē, ka videi draudzīgākas tehnoloģijas, tai skaitā automašīnas, kļūs lētākas un iedzīvotājiem pieejamākas. Tiesa, tā būs katras valsts pašas atbildība, cik daudz samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešus. Ik pēc pieciem gadiem tiks vērtēts progress. Tas, vai šis nolīgums izrādīsies rezultatīvs, ir uz katras valsts pleciem, norāda Pasaules dabas fondā.

Diskutējot un jautājot, vai šī tikšanās ir risinājums, jāsaka, ka tas ir solis uz risinājumu. Manuprāt, tas ir labākais, ko šobrīd pie kā pasaulē valstis spēja nonākt.

Par savu ieguldījumu jau paziņojušas 185 valstis. Šī ir laba vēsts, jo to siltumnīcefekta gāzu emisijas ir vairāk nekā 95% no pasaules kopējiem izmešiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas