Latvija vēža ēnā; Katru gadu mirst vairāk nekā 6000 cilvēku

0 komentāri

Ļaundabīgie audzēji ir otrs izplatītākais nāves cēlonis tūlīt pēc asinsrites slimībām Latvijā, un jaunu saslimšanu skaits katru gadu pieaug. Trauksmi par esošo situāciju saslimstības un ļaundabīgo audzēju diagnostikas un ārstēšanas jomā ceļ gan ārsti, gan pacientu organizācijas. Latvija piedzīvo vēža epidēmiju.

Katru gadu ārsta vārdus – Jums ir vēzis, dzird no jauna gandrīz 12 000 cilvēku, no tiem 3500 jau slimības 3 un 4 stadijā. Latvija katru gadu zaudē vairāk nekā 6000 cilvēku, kas mirst no vēža. Latvijā vēža ēnā dzīvo teju 75 000 cilvēki un viņu tuvinieki – tik liels ir kopējais pacientu, kas sirgst ar ļaundabīgiem audzējiem, skaits.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Problēmas ir samilzušas vērtējot gan neefektīvas skrīninga programmas, gan diagnostikas iespējas (Latvijā ir ierobežotas iespējas veikt valsts apmaksātus jaunākās paaudzes diagnostikas pakalpojumus), gan nepieejamu efektīvu ārstēšanu un medikamentozo terapiju, gan liegtu rehabilitāciju, psiholoģisko atbalstu un sociālo palīdzību onkoloģiskajiem pacientiem.

2015. gadu Veselības ministrija (VM) ir pasludinājusi par Pretvēža gadu, kura laikā, atšķirībā no Mātes un bērna gada 2012.gadā un Sirds veselības gada 2013.gadā, īpaši pasākumi, kas vērsti uz sabiedrības informēšanu un reālu saslimstības kontroles uzlabošanu, nav plānoti, un papildus finansiālas investīcijas onkoloģijas jomā nav paredzētas. Galvenais pasākums, ko ieplānojusi Veselības ministrija Pretvēža gadā ir Onkoloģisko slimību kontroles programmas 2009.-2015.gadam izvērtēšana un jaunas programmas tapšana.

Lai veicinātu dialogu starp veselības aprūpes organizētājiem, ārstiem un pacientiem jautājumos, kas skar pasākumus onkoloģisko slimību profilakses, diagnostikas, ārstēšanas un rehabilitācijas jomā, Onkoloģijas pacientu organizāciju alianse tajā skaitā arī Krūts vēža biedrība VITA aicina visus interesentus – ārstus, pacientus, sociālo dienestu darbiniekus un politikas veidotājus, uz diskusiju, kas notiks trešdien, 15.oktobrī, plkst. 14.00. Latvijas Onkoloģijas centra konferenču zālē, Hipokrāta ielā 4.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas