Latvijā vēlas attīstīt brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustību

0 komentāri

Latvijā vēlas attīstīt brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustību, sakārtojot gan normatīvos aktus, gan paredzot tam arī valsts finansējumu.

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji valstī nepieciešami, jo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ne vienmēr spēj laikā ierasties notikuma vietā, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi. Tās ir astoņas minūtes, ja pilsētā vai ciemā atrodas ugunsdzēsēju postenis, ja nav, tad tās ir 23 minūtes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ņemot vērā, ka arī Valsts kontrole savā ziņojumā norādījusi uz haosu ugunsdrošības jomā, šobrīd top plāns, kā sadarbību starp profesionāļiem un brīvprātīgajiem veicināt. Tā apsīkusi līdz ar krīzes gadiem, kad šai kustībai tika noņemts arī valsts finansējums.

Patlaban tikai atsevišķos novados palikušas brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības, kas balstās uz pašvaldību finansējumu vai ziedojumiem. Arī ārvalstu pieredze rāda, ka citās valstīs gan ugunsdzēsībā, gan ugunsdrošības prevencijā plaši iesaista brīvprātīgos ugunsdzēsējus. Piemēram, Vācijā teju pusi ugunsgrēku likvidē ar brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandu spēkiem.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas