Latvijā uzliesmojusi bīstama suņu slimība! Situācija tiek vērtēta kā viena no dramatiskākajām pasaulē…

0 komentāri

Suņiem bīstamā slimība – barības vada paplašināšanās jeb dilatācija – tiek konstatēta aizvien vairāk dzīvniekiem. Tikai aprīlī tā atzīta 20 suņiem, no kuriem četri jau ir miruši.

Pagājušajā mēnesī tika izveidota īpaša pētnieku grupa, kuras uzdevums ir noteikt, kāds ir šis nāvējošās slimības cēlonis. Un, ja vēl vakar Pārtikas veterinārais dienests paziņoja, ka slimības uzliesmojums nav saistīts ar barības Dogo saturu, tad šodien pētnieki un vetārsti nākuši klājā ar citiem secinājumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Saistībā ar barības vadu dilatāciju esam nonākuši pie secinājuma, ka izcelsme šai slimībai ir saistīta ar uzturu. Saslimšanas avots ir dzīvnieku ēdināšanā izmantotā barība,” teic vetārsts Aleksandrs Ozols.

Jau vēstīts, ka 94% no saslimušajiem suņiem tika baroti ar uzņēmuma Tukuma straume ražoto Dogo barību. Uzņēmums piedāvāja finansēt suņu slimības pētījumu, taču pētnieki šo piedāvājumu noraidīja, akcentējot vēlmi būt objektīviem. Šobrīd turpinās ne tikai pats pētījums, bet arī ziedojumu vākšana tā finansēšanai.

Vetārsti norāda, ka šā brīža situācija Latvijā ir viena no dramatiskākajām pasaulē. Ja Amerikā barības vada paplašināšana suņiem tiek konstatēta divas reizes gadā, Latvijā – 1 gadījums ik pēc divām dienām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas