Latvijā trešajai daļai 15 gadus vecu pusaudžu ir dzimumdzīve

0 komentāri

Trešajai daļai no 15 gadus veciem jauniešiem Latvijā jau ir bijusi dzimumdzīve, atklāj starptautisks pētījums. Turklāt Latvijā seksuālās attiecības tiek uzsāktas arvien agrāk, liecina tendence.

“Latvija jau ļoti ilgus gadus piedalās vienā starptautiskā pētījumā, kas norisinās vairāk nekā 30 Eiropas valstīs, kur tiek aptaujāti 15 gadus veci skolu jaunieši. No šiem jauniešiem trešajai daļai jau ir bijusi dzimumdzīve,” atklāj Anda Ķīvīte, sabiedrības veselības speciāliste, RSU docente.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču tajā pašā laikā Latvijas iedzīvotāju zināšanas par dzimumdzīvi ir visai vājas. Piemēram, laikā no Jāņiem līdz Pēteriem venerologu pacientu skaits ik gadu palielinās par piekto daļu.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas