Latvijā “točku” skaits nemazinās. Kādēļ tā ir cīņa ar vējdzirnavām?

0 komentāri

Par cīņu ar vējdzirnavām policijas darbinieki sauc nelegālā alkohola tirdzniecības vietu jeb tā saukto “točku” apkarošanu. Latvijā esot vismaz pusotrs tūkstotis tādu vietu, un to skaits nemazinās.  Tikmēr ik gadu ar nezināmas izcelsmes alkoholu saindējās simtiem cilvēku.

Lai neiekristu, nelegālie komersanti parasti pārdod ne vairāk par dažām pudelēm, visu pārējo kārtīgi slēpjot. Piemēram, kādā “točkā” maiss ar vairākām plastmasas mazā tilpuma pudelēm tika atrasts ventilācijas šahtā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Ivars Čevers, VP Rīgas Brasas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks:
Starp dažādiem atkritumiem nomests. Tā kā saimnieka nebija, tas tika noformēts kā bezsaimnieka manta, un tika uzsākta administratīvā lietvedība.

Kopumā pērn Rīgas Brasas iecirknī tika ierosināti četri kriminālprocesi par nelegālā alkohola realizāciju. Šogad sākts vēl viens. Savākt visus pierādījumus neesot viegli, saka policijā. Katram policijas iecirknim visā valstī ir zināmas vairākas vietas, kur notiek nelegālā alkohola tirdzniecība.

Lai apkarotu nelikumīgās alkohola ražošanas un tirdzniecības vietas, policija pirms četriem gadiem izveidoja vietni, kur iedzīvotāji var ziņot par konkrētām adresēm. Latvijā ir aptuveni pusotrs tūkstotis nelegālā alkohola tirdzniecības vietu. Tā kā šīs personas pārdod tikai dažas pudeles un pārējo kārtīgi slēpj, policijas darbinieki var uzlikt tikai administratīvo sodu pāris simtu eiro apmērā un pēc laika cilvēks atkal ir ierindā – savā “točkā”.

Dairis Anučins, Valsts policijas pārstāvis:
Policija var rīkoties ar tām iespējām, kādas ir paredzētas, bet likt cietumā, ja personai ir viena pudele ar alkoholu, nav samērīgi, līdz ar to šī problēma konstanti pastāv.

Tikmēr slimnīcās regulāri nonāk cilvēki, kuri saindējušies ar alkoholu, arī ar nezināmas izcelsmes. Pērn Toksikoloģijas un sepses klīnikā ar alkoholu, tostarp, kas ir iegādāts nelegāli, ir saindējušies vairāk nekā 500 cilvēku.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas