Latvijā svin pareizticīgo Lieldienas

0 komentāri
Latvijā svin pareizticīgo Lieldienas

Šodien, 12. aprīlī, ar vairākiem pasākumiem un dievkalpojumiem Latvijā tiek svinētas pareizticīgo Lieldienas.

Rīgā notiks vairāki dievkalpojumi, kurus vadīs Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs, liecina Latvijas Pareizticīgās baznīcas mājaslapā publicētā informācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jau vakar Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē notika svētā Vasīlija Lielā dievišķā liturģija. Vēlāk metropolīts Aleksandrs apmeklēja Rīgas pareizticīgās baznīcas, savukārt plkst. 23.00 Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē notika Lielās sestdienas pusnakts dievkalpojums.

Vēlāk turpat notika Krusta gājiens, gaišais rīta dievkalpojums un svētku liturģija.

Metropolīts Aleksandrs vēl ikviena ļaunuma, ienaida un vardarbības rimšanos

Patiesība par Kristus augšāmcelšanos no mirušajiem visas baznīcas vēstures garumā ir uzmundrinājusi nomāktos un izmisušos, balstījusi, stiprinājusi un iedvesmojusi daudzas kristiešu paaudzes gavēņa varoņdarbā, lūgšanā un garīgā pilnveidē, piepildot sirdis ar mieru un klusumu, ticību un cerību, uzskata Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs.

“Slavējot augšāmcēlušos nāves uzvarētāju Kristu, piepildīsimies ar apņēmību sekot viņam, izpildot baušļus un liecinot ar saviem darbiem un savu dzīvi, ka mēs esam viņa mācekļi. Un tad augšāmcelšanās svētku gaisma vienmēr sasildīs mūsu sirdis,” sacīja metropolīts.
Pareizticīgo Lieldienās metropolīts vēl neizsīkstošu Dieva palīdzību, mieru ģimenēm, labklājību un mīlestību.

“Lai augšāmcelšanās svētku dievišķā gaisma apmirdz visu mūsdienu nemierīgās pasaules cilvēku sirdis. Un lai rimstas ikviens ļaunums, ienaids un vardarbība. Lai mūsu sirdīs iemājo Kristus miers un savstarpēja sapratne visu cilvēku vidū,” novēlēja metropolīts Aleksandrs.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas