Latvijā strauji aug karstuma upuru skaits

0 komentāri

Aizvadītajā diennaktī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki nogādājuši slimnīcā 25 cilvēkus, kuriem karstuma dēļ radušās veselības problēmas, liecina dienesta informācija. Šonedēļ kopumā slimnīcās nogādāti 49 pārkarsuši cilvēki, bet vēl daudziem palīdzība sniegta uz vietas un hospitalizācija nav bijusi nepieciešama. Jau vēstīts, ka aizvadītajā nedēļas nogalē ar pārkaršanu slimnīcās divu dienu laikā vien nonāca 42 cilvēki.

Mediķi atgādina, ka pārkaršana var izraisīt smagus veselības traucējumus un ir bīstama dzīvībai. Lai pasargātu sevi no pārkaršanas, mediķi aicina neuzturēties atklātā saulē un nestrādāt ārā visintensīvākā karstuma laikā, proti, no plkst.11 līdz 15.

Ja tomēr jādodas ārā, ieteicams vilkt cepuri un gaišas, vieglas, elpojošas drēbes. Karstā laikā arī vēlams palielināt izdzertā šķidruma daudzumu un lietot to pirms sāk mocīt slāpes. Ieteicams dzert ūdeni vai augļu sulas. Alkohols, stipra kafija vai tēja pastiprina organisma atūdeņošanos.

Ja tomēr rodas veselības problēmas, jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu. Savukārt ārpus ģimenes ārsta darba laika var zvanīt pa ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Tomēr, ja veselības stāvoklis pasliktinās un parādās ķermeņa trīcēšana, drebuļi, augsta temperatūra, slikta dūša ar vemšanu, apziņas traucējumi, krampji vai samaņas zudums, jāizsauc NMPD, zvanot pa tālruni 113.

Kā ziņots, šodien Latvijā gaidāmas gan stipras lietusgāzes un pērkona negaiss ar stiprām vēja brāzmām, gan ļoti stiprs karstums, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Dienas vidū gaisa temperatūra paaugstināsies līdz plus 27, plus 31 grādam, bet austrumu rajonos tā pakāpsies līdz plus 33 grādu atzīmei.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas