Latvijā smēķē vairāk nekā trešā daļa iedzīvotāju; sāk akciju Pasmēķēji? Pietiek!

0 komentāri

Akcija Pasmēķēji? Pietiek! notiks visu nedēļu, bet bezmaksas konsultācijas Sarkanā Krusta Veselības istabās būs pieejamas arī pēc tam. Speciālisti atgādina, ka smēķēšana var izraisīt visdažādākās saslimšanas, kas var izraisīt arī mokpilnu nāvi.

Ar nožēlu jāatzīst, ka Latvijā smēķē vairāk nekā trešā daļa iedzīvotāju. Cilvēki, kuri vēlas no kaitīgā paraduma atbrīvoties, ir aicināti apmeklēt bezmaksas konsultāciju kādā no Sarkanā Krusta Veselības istabām Rīgā akcijas Pasmēķēji? Pietiek! laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Atmešanas metodes ir daudz un dažādas, taču pats galvenais speciālista uzdevums ir smēķētājus pareizi motivēt atbrīvoties no kaitīgā paraduma.

 

Cilvēkus, kuri vēlas atbrīvoties no smēķēšanas atkarības, Rīgas dome aicina apmeklēt kādu no piecām Sarkanā Krusta piecām Veselības istabām galvaspilsētā. Tajās iespējams iegūt gan bezmaksas konsultāciju, gan veikt veselības pārbaudi.

Par spīti dažādām kampaņām Latvijā smēķētāju skaits pieaug, turklāt visstraujāk kaitīgais paradums izplatās tieši jaunu cilvēku vidū.

Pašlaik Latvijā smēķē 36% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 64 gadiem. Lielākais īpatsvara pieaugums 2014. gadā novērots tieši grupās jaunu vīriešu un jaunu sieviešu grupās.

To savā praksē novērojusi arī speciāliste Maija Kronberga. Kādam smēķētājam, kurš pie viņas vērsies, bijuši tikai 12 gadi.

Viņš negribēja būt izstumtais, sāka smēķēt, un šodien ir aizgājis jau gandrīz pa paciņai dienā. 12 gadu vecumā, tas ir šokējoši. Daudzas jaunas sievietes smēķē, aptuveni katra ceturtā noteikti, kas šeit atnākusi. Sliktākais ir tas, ka dažas no viņām ir stāvoklī, un tad man nākas ļoti emocionāli runāt par to, kā jūtas viņu bērniņš.

 

Tomēr kopumā Veselības istabā Šarlotes ielā šodien vērsušies ļoti maz cilvēku, kas vēlas atbrīvoties no smēķēšanas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas