Latvijā smēķē 30% iedzīvotāju

0 komentāri

Latvijā smēķē 30% iedzīvotāju, liecina Eiropas Komisijas (EK) Eirobarometra pētījuma dati par eiropiešu attieksmi pret tabaku. Latvijā 40% smēķētāju ir vecuma grupā no 25 līdz 39 gadiem. Vien puse jeb 49% Latvijas iedzīvotāju nekad nav smēķējuši.

Eirobarometra pētījumā atklāts, ka, neskatoties uz kopējo smēķētāju skaita samazināšanos, joprojām smēķē 26% Eiropas iedzīvotāju.
Vidējais vecums smēķēšanas sākšanai kopš 2012. gada palicis nemainīgs – 17,6 gadi. Vairāk nekā puse jeb 59% respondentu ir mēģinājuši atmest smēķēšanu, no viņiem pēdējā gada laikā – 19%.

Kopumā Eiropā pēdējo divu gadu laikā par 2% ir samazinājies smēķētāju skaits, turklāt jauniešu vidū vecumā no 15 līdz 24 gadiem smēķētāju skaits sarucis par 4%.

Tabakas patēriņš Eiropas valstīs atšķiras – zemākais tas ir Zviedrijā (11%) un Somijā (19%), bet augstākais – Grieķijā (38%) un Bulgārijā (35), secināts šodien publicētajā pētījumā.

Eirobarometra pētījums liecina, ka palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuri pamēģinājuši smēķēt elektroniskās cigaretes – no 7% 2012. gadā līdz 12% 2014. gadā. Lielākā daļa jeb 67% respondentu atzīst, ka tās ir mēģinājuši, lai samazinātu vai atmestu smēķēšanu. Turklāt tikai 14% elektronisko cigarešu lietotāju spēja atmest smēķēšanu, tādējādi apstiprinot, ka tas nav efektīvākais veids smēķēšanas pārtraukšanai.

Šogad, atzīmējot Pasaules Veselības organizācijas Dienu bez tabakas, kas notiks 31. maijā, EK kampaņas Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt! laikā aicina iedzīvotājus sociālajos tīklos dalīties ar patīkamāko mirkli bez smēķēšanas, pievienojot mirkļbirku #BecomeUnstoppable.
Eirobarometra pētījums par eiropiešu attieksmi pret tabaku sagatavots, atzīmējot ikgadējo Pasaules dienu bez tabakas (World No Tobacco Day ).

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas