Latvijā samazinās iedzīvotāju atkarība no dažādiem pabalstiem, cilvēki vēlas strādāt

0 komentāri

Latvijā samazinās cilvēku atkarība no dažādiem pabalstiem un pieaug nepieciešamība pēc darba. Tas izriet no Labklājības ministrijas sagatavotā sociālā ziņojuma, kas ik gadu dalībvalstīm jāiesniedz Eiropas Komisijai (EK). Kopējā situācija valstī ik gadu uzlabojoties un trūcīgo skaits samazinās.

EK rūpīgi seko līdzi, ko dalībvalstis dara, lai veicinātu sociālo progresu. Latvija šajā ziņojumā norādījusi, ka, beidzoties krīzei, tie cilvēki, kuriem ir darbs, ir mazāk pakļauti nabadzības riskam nekā tie, kuri saņem pensijas vai citus pabalstus. Līdz ar to valstij jāveicina iedzīvotāju darbaspējas, jo, nonākot sociālās palīdzības saņēmēju lokā, cerības uz pārtikušu dzīvi Latvijā nav.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Trūcīgo skaits Latvijā samazinās, tomēr nabadzības risks pieaug. Visvairāk –  pensionāriem virs 65 gadiem, īpaši tiem, kuri dzīvo vieni.

Latvija gan pozitīvi izceļoties no citām valstīm ar to, ka daudzi pabalsti netiek izmaksāti naudas veidā, bet kā pakalpojumi, piemēram, bezmaksas transports invalīdiem un skolēniem vai brīvpusdienas bērniem līdz 3. klasei.

Vairāk skaties TV3 Ziņu sagatavotajā sižetā!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas