Latvijā radīts jauns uzticības tālrunis, kurā psihologi uzklausīs noziegumos cietušos

1 komentārs

Latvijā ieviests jauns uzticības tālrunis, kurā speciālistu uzklausīs noziegumos cietušās personas, lieciniekus un citus iesaistītos, kurus saskare ar noziegumiem psiholoģiski traumējusi.

Līdzīgi dienesti izveidoti arī daudzās citās Eiropas valstīs. Eksperti skaidro, ka upuriem sirds izkratīšana bieži vien ir tikpat svarīga, kā vēršanās policijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirmo 15 dienu laikā, kopš uzticības tālrunis darbojas, uz to zvanīts vairāk nekā 50 reižu. Krīzes centra Skalbes direktore skaidro, ka cilvēki vēlas atrast dzirdīgas ausis, kas uzklausa viņu sāpīgo pieredzi dažādos dzīves notikumos, kā arī saņemt iedrošinājumu vērsties tiesībsargājošajās iestādēs.

Projekta īstenotāji akcentē, ka šis uzticības tālruņa numurs daudzās Eiropas valstīs darbojas jau tagad, un nākotnē, visticamāk, būs izplatīts visā ES.

Projekta īstenošana Latvijā gadā izmaksās 110 000 eiro.

Pagaidām problēmas rada fakts, ka pie tālruņa strādā tikai divi psihologi, tātad, ja vienlaikus zvana vairāki cilvēki, viņiem jāgaida rindā. Turklāt darba laiks uzticības tālrunim ir no septiņiem rītā līdz desmitiem vakarā, tātad naktī vismaz pagaidām, izmisušie cilvēki telefoniski izkratīt sirdi nevarēs.

Foto:

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas