Latvijā pirmais ar HIV inficētais bērns sasniedzis 16 gadu vecumu

0 komentāri

Ar HIV vīrusu inficēto vidū Latvijā parādās arī sievietes, kuras infekciju ieguvušas dzimumceļā. Pieaug arī ar HIV inficēto bērnu skaits.

Tendences rāda, ka arvien biežāk ar HIV inficējas arī bērni – pērn reģistrēti desmit šādi gadījumi. Šie bērni piedzimuši mammām, kuras jau bijušas inficētas ar HIV. Pirmais Latvijā inficētais bērns jau ir sasniedzis 16 gadu vecumu.

Kopumā Latvijā ir ap sešiem tūkstošiem HIV inficēto, un ik gadu tiek konstatēti trīs simti jaunu saslimšanas gadījumu. Šogad pirmajos astoņos mēnešos reģistrēti 190 inficēšanās gadījumi, bet pērn tādā pašā periodā atklāja divus simtus HIV saslimšanas gadījumu. Pavisam pērn atklāja 340, bet 2012. gadā – 339 inficēšanās gadījumus.

Inga Januškeviča, Latvijas Infektoloģijas centra HIV/AIDS ambulatorās nodaļas vadītāja:

Mēs stabili iekarojam otro vietu Eiropā ar HIV slimnieku īpatsvaru pret valsts iedzīvotāju skaitu. Pirmajā vietā ir Igaunija.

AIDS pacientu ārstēšanai no valsts budžeta līdzekļiem 2012. gadā ir iztērēti 2,88 miljoni latu, bet pērnajā gadā – 3,48 miljoni latu. Ārste I. Januškeviča uzskata, ka Latvijā ārstēšanas ziņā situācija ir samērā laba un arī terapija daudz neatpaliek no pārējās pasaules.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas