Latvijā pēdējos gados pašnāvības izdarījuši divi bērni

0 komentāri

Pēdējo divarpus gadu laikā pašnāvības Latvijā ir izdarījuši teju tūkstoš cilvēki, turklāt viņu vidū ir arī divi vēl 15 gadu vecumu nesasnieguši bērni, liecina Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra apkopotā statistika.

Viens gadījums, kad bērns pats atņem sev dzīvību, ir bijis 2013. gadā, un vēl viens – 2014. gadā. Abi gadījumi ir Latgales reģionā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pašnāvību statistikas cipars šā gada pirmo sešu mēnešu laikā ir satraucošs – šo dzīvi paši pārtraukuši jau 199 cilvēki. Savukārt pērnā gada laikā kopumā Latvijā paveiktas 365 pašnāvības, bet 2013. gada laikā – 381 pašnāvība.

Kā portālam Skaties.lv atzina Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra direktore Aija Mežsarga, visizplatītākais pašnāvību veids Latvijā ir pakāršanās.

Jau ziņojām, ka, piemēram, Tukuma pusē vien gada laikā izdarītas 13 pašnāvības.

Tāpat šā gada laikā Latvijā savu dzīvi pārtraukuši divi policisti. Viens policists no dzīves šķīrās Smiltenes pusē, bet vēl viens – Daugavpilī.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas