Latvijā pastiprinās ultravioletais starojums un risks saslimt ar ādas vēzi

0 komentāri

Pat ja ārā termometra stabiņš nesasniedz +10 grādus pēc Celsija, pavasara mēnešos ar katru dienu pieaug saules staru intensitāte, tostarp arī ultravioletais starojums, kas negatīvi var ietekmēt veselību.

Lai mazinātu ādas vēža risku, kas mūsu valstī kļūst arvien lielāks, jāņem vērā ultravioletā starojuma intensitātes līmeņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saslimstība ar ādas vēža formām Latvijā pēdējo sešu gadu laikā ir krietni pieaugusi. Tā iemesli ir ozona slāņa noārdīšanās un intensīvā ultravioletā starojuma nonākšana uz zemes.

Raimonds Karls, dermatologs, biedrības Dermatologi pret ādas vēzi vadītājs:

Mums būtu jāņem vērā, ka mēs ”sakrājam” ultravioleto starojumu, sākot jau no marta, kad vēl tikai pastaigājamies saulītē un uz zemes vēl ir nenokusušais sniegs. Savukārt vasaras laikā mēs pat varam mērķtiecīgi negulēt pludmalē, bet ultravioleto starojumu uzņemam arī, stāvot sabiedriskā transporta pieturā kaut vai 5–10 minūtes.

Ultravioletais starojums ir daļa elektromagnētiskā starojuma, ko mēs saņemam no Saules.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas