Latvijā pastiprinās ultravioletais starojums un risks saslimt ar ādas vēzi

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Pat ja ārā termometra stabiņš nesasniedz +10 grādus pēc Celsija, pavasara mēnešos ar katru dienu pieaug saules staru intensitāte, tostarp arī ultravioletais starojums, kas negatīvi var ietekmēt veselību.

Lai mazinātu ādas vēža risku, kas mūsu valstī kļūst arvien lielāks, jāņem vērā ultravioletā starojuma intensitātes līmeņi.

Saslimstība ar ādas vēža formām Latvijā pēdējo sešu gadu laikā ir krietni pieaugusi. Tā iemesli ir ozona slāņa noārdīšanās un intensīvā ultravioletā starojuma nonākšana uz zemes.

Raimonds Karls, dermatologs, biedrības Dermatologi pret ādas vēzi vadītājs:

Mums būtu jāņem vērā, ka mēs “sakrājam” ultravioleto starojumu, sākot jau no marta, kad vēl tikai pastaigājamies saulītē un uz zemes vēl ir nenokusušais sniegs. Savukārt vasaras laikā mēs pat varam mērķtiecīgi negulēt pludmalē, bet ultravioleto starojumu uzņemam arī, stāvot sabiedriskā transporta pieturā kaut vai 5–10 minūtes.

Ultravioletais starojums ir daļa elektromagnētiskā starojuma, ko mēs saņemam no Saules.

Skaties video!

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas