Latvijā par 30 tūkstošiem hektāru sarukusi priežu meža platība

1 komentārs

Piecu gadu laikā Latvijā pieaugušas egļu un bērzu mežu platības, bet par vairāk nekā 30 tūkstošiem hektāru mūsu valstī sarukuši priežu meži.

Latvija ir zaļa valsts un pat pārspīlēti zaļa, saka Latvijas Valsts Mežzinātnes institūta vadošais pētnieks Jurģis Jansons. Pēdējo desmit gadu laikā Latvijā izcirsti 300 tūkstoši hektāru mežu, kas ir aptuveni viena simtā daļa viena gada laikā, secina pētnieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jurģis Jansons, LVMI Silava direktors un vadošais pētnieks:

300 tūkstoši hektāru mežu, kas tiek nocirsti desmit gados, cilvēkam šķiet milzīgs, liels apjoms. Taču, no otras puses – tā ir viena simtā daļa gadā.

Kopš 2004. gada Latvijas Valsts Mežzinātnes institūta pētnieki veikuši divus meža monitoringus un secinājuši, ka valstī koksnes resursu ir gana, un ir pat vērojams neliels, apmēram 9 – 10 tūkstošu hektāru ”zaļā zelta” platību pieaugums.

Patlaban mežainums Latvijā ir 56%, un apmēram puses no šīs teritorijas aizņem tieši meži.

Tikmēr vides eksperti uzsver, ka ”labsajūtā murrājot” par šķietamo zaļās valsts statusu, netiek pievērsta pietiekama uzmanība bioloģiskās daudzveidības jautājumam un netiek veikti atbilstoši pētījumi. Turklāt Latvija līdz ar biotopu direktīvu uzņēmusies daudzveidību saglabāt, pēdējā ziņojuma rezultāti 2013. gadā liecina par pretējo un valstij var draudēt sankcijas.

”86% no visa veida biotopiem – gan mežiem, purviem, gan zālājiem – Latvijā ir nelabvēlīgs stāvoklis, un meža biotopiem – tiem arī visiem sanāca nelabvēlīgs stāvoklis,” stāsta Viesturs Lārmanis, Latvijas Dabas fonda sugu un biotopu eksperts.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Zinātnieks
    0

    Zinātnieks

    Precīzi un ja turpināsim izlases ciršu sistēmu, ko proponē ārvalstu finansētais Pasaules Dabas fonds, priežu meži turpinās samazināties. Priežu mežu var izveidot tikai pēc kailcirtes. To zināja Ulmaņlaikos un padomju laikos, bet tagad ārvalstu ietekmē sākam aizmirst. Apskatiet izlases cirtes kaut vai pie Engures - tur priede neatjaunojas, tās vietā nāk līki bērzi.

    07.02.2015 18:03

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas