Latvijā pamazām izzūd izloksnes

0 komentāri

Jebkuras valodas bagātību nosaka tas, cik tai izlokšņu, cik tā ir daudzveidīga. Savulaik atviešu valoda varēja lepoties ar vismaz pustūkstoti dažādu izrunu. Tagad valodnieki saka, – valodas pērles sastopamas vien laukos. 

Patlaban ir pēdējais brīdis izloksnes apzināt un apkopot, citādi mūsu valodai draud iznīkšana, saka valodnieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēl aizvien Latvijā varam runāt par trim dažādiem dialektiem. Tomēr laika gaitā ir krasi samazinājies izlokšņu skaits, lai gan oficiālā statistika vēsta, ka to vēl aizvien mūsu valstī ir ap pieciem simtiem. Valodnieki uzskata, ka izloksne ir veids, kas atspoguļo mūsu senču tēlaino domāšanu, un, piemēram, vārdam ”varavīksne” dažādos Latvijas novados izmanto arī tādus vārdus kā drīksna, dardedze, Dieva josta un zaļvēdere.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas