Latvijā notiks tautas skaitīšana! Tā sākas jau šodien!

2 komentāri

Šīs tautas skaitīšanas mērķis ir ļoti svarīgs – noskaidrot, cik precīzi oficiālā statistika atspoguļo iedzīvotāju skaitu Latvijā. Turklāt tautu sāks skaitīt jau 2. septembrī. Ar ko jārēķinās?

Saskaitīt iedzīvotājus ir būtiski, jo, pamatojoties uz statistiku, tiek veidotas gan finanšu prognozes, gan tiek saprasts iedzīvotāju sadalījums pa reģioniem, pilsētām utt.

No šodienas, 2. septembra, līdz 15. septembrim Centrālā statistikas pārvalde (CSP) aptaujās iedzīvotājus 15 tūkstošos mājokļu. Aptaujā piedalīsies tikai tie iedzīvotāji, kuri saņēmuši  pārvaldes vēstuli ar aicinājumu piedalīties tautas mikroskaitīšanā.

Tāpat iedzīvotāji varēs aizpildīt aptaujas anketu elektroniski. Ja anketa netiks aizpildīta šādā veidā, tad Centrālās statistikas pārvaldes intervētājs aptaujās mājokļa iedzīvotājus telefonintervijā vai arī klātienē.

Aptaujas rezultātus statistiķi izmantos pārvaldes vajadzībām – lai pārvalde pārbaudītu datu precizitāti. Tas nozīmē, ka publiski šīs aptaujas dati nebūs pieejami.

Skaties video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Ilona Vīnberga
  +1

  Ilona Vīnberga

  Es veicu tautas skaitītaja darbu 2 iepriekšējās tautas skaitīšanās. Mūsu uzdevums bija apsekot visas darba uzdevumā norādītās mājsaimniecības. Varbūt neticēsiet, bet katrā 3.-4. dzīvoklī kāda persona nedzīvoja pēc savas deklarētās dzīves vietas, vai mitinājās kāda "lieka" persona. Katrs 4.-5. dzīvoklis stāvēja tukšs, vai tika izīrēts personām, kurām dzīvokļu īpašnieki bija aizlieguši uzrādīt datus par sevi. Runa iet par Rīgu. Ar neapbruņotu aci bija redzams, ka cilvēki slēpa to, ka radinieki izbraukuši no valsts. Tātad, spriediet paši, cik precīzi ir dati par faktisko iedzīvotāju skaitu.
  Man "nepielec" ar kādu mērķi tiek rīkota šī papildus 15 000 mājokļu apsekošana. Nav kur naudu likt? Gada beigās palikuši pāri piešķirtie budžeta līdzekļi un tie ar steigu jāiztērē? Vai arī tiks iegūta papildus informācija, lai "noķertu" tos, kas izbraukuši peļņā arpus Latvijas un nav noformējuši attiecīgus dokumentus, lai "noķertu" tās personas, kas oficiālu darbu nestrādā, bet no kaut kā pārtiek, utt.
  Tā kā esiet uzmanīgi ar šīm valsts pasūtījuma aktivitātēm. Es nevienu nelaistu iekšā dzīvoklī un atteiktos no datu sniegšanas.

  02.09.2015 14:01

 • Nu re
  +1

  Nu re

  Saskaitīs, kā vienmēr, cik vajag.

  02.09.2015 11:00

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas