Latvija mācībās uz Ukrainu sūtīs 10 karavīrus; karadarbībā nepiedalīsies

0 komentāri

Mācībās Ukrainā no Latvijas, sākot no 11. septembra, piedalīsies desmit karavīri, informēja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Latvijas karavīri nepiedalīsies karadarbībā. ”Mācības nekad nenotiek karadarbības rajonos,” uzsvēra ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopumā mācībās ”Rapid Trident 2014” piedalīsies aptuveni tūkstoš karavīru no vairāk nekā desmit pasaules valstīm – Bulgārijas, Kanādas, Dānijas, Čehijas, Vācijas, Lielbritānijas, Latvijas, Polijas, Spānijas, Grieķijas, Rumānijas, ASV, Turcijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas.

Runājot par konfliktu Ukrainā, R. Vējonis norādīja – Eiropas Savienība (ES) un ASV ir definējušas, ka šo konfliktu ir jārisina diplomātiskā ceļā. Savukārt, teroristu neitralizēšana ir katras neatkarīgas valsts pienākums.

Foto: LETA

Foto: LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis:

Tas ir valsts pienākums – agresors, kas atrodas tās teritorijā, ir vai nu jāiznīcina, vai jāpavada ārpus Ukrainas robežām.

Foto: Monta Bitiniece, TV3 Ziņas

Foto: Monta Bitiniece, TV3 Ziņas

Iepriekš mediji ziņoja, ka mācības Ukrainā tiek organizētas, lai paaugstinātu reģionālo stabilitāti un drošību, stiprinātu partneru sadarbības spējas, veicinātu savstarpējo uzticību, pilnveidojot savietojamību starp ASV, Ukrainas un partnervalstu bruņotajiem spēkiem.

Jau ziņots, ka uz Baltijas valstīm un Poliju ASV armija oktobrī uz trīs mēnešiem nosūtīs savus kājniekus kopā ar “M-1 Abrams” tankiem, kājnieku kaujas mašīnām un bruņutransportieriem.

Apmēram 600 karavīri no armijas pirmās brigādes pirmās kavalērijas divīzijas dosies uz Poliju un Baltijas valstīm rīkot mācības, lai sniegtu atbalstu Eiropas sabiedrotajiem, kurus uztrauc Krievijas militārās aktivitātes, vēsta tīmekļa vietne ”Stars and Stripes”, atsaucoties uz Pentagona sniegto informāciju.Mācības tiks rīkotas pēc to valstu aicinājuma, kuras uztraukušās par Krievijas militārajām darbībām, Krimas anektēšanu un Krievijas atbalstu teroristiem Ukrainas austrumos.
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas